Ulaşım Dairesi Başkanlığı

Ali BİLGİ
0262 321 68 09 alibilgi@kocaeli.bel.tr Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  İzmit / Kocaeli

1978 yılında İzmit'te doğan Bilgi, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmit’te tamamladı.

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2002-2004 yılları arasında özel sektörde mühendislik, danışmanlık, proje ve peyzaj işleri hizmetinde bulundu. Ayrıca  orman izin irtifak projeleri ve adli mercilerde bilirkişi olarak çalıştı.

2004 yılında, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’nde mühendis olarak çalıştı. Proje, ihale, uygulama ve saha kontrollüğü ile hakediş hizmetlerinde görev aldı.

2010 yılında Park ve Bahçeler Müdürlüğü Etüt Proje, İhale, Hakediş, Strateji birimlerinden sorumlu şube müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

2011 de İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan ‘’Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü’’ ne kurucu şube müdürü olarak atandı. Hafriyat inşaat yıkıntı atıkları uydu takip ve otomasyon projelerini yürüttü. Başta eski maden ocakları olmak üzere bozulan/bozuk sahaların rehabilitasyonu, geri dönüşüm çalışmaları, ilçe belediyeleri ile yönetim sistemi, denetim iş ve işlemelerinde icra ve idari olarak çalıştı.

2015 te Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesine kurucu Daire Başkanı olarak atandı. Burada muhtarlık işleri, kırsal hizmetlerde proje ve destek çalışmaları, sivil toplum hizmetlerinde icra ve idari olarak görev aldı.

2016– 2020 yılları arasında Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı olarak, Kılavuz gençlik modeli kapsamında; Bilgi evleri, Akademi lise, Akademi üniversite, uluslararası öğrenciler, spor okulları, amatör spor kulüpleri, gençlik kampları, kadın ve aile hizmetleri ve daha bir çok alanda icrai ve idari görev yaptı.

2020 Eylülde Yerel Yönetimlerin Gençlik Çalışmalarını izleyen düzenleyen ve yaygınlaştıran proje ekibinde koordinatör olarak görevlendirilmiş ve halen bu çalışmada iç Anadolu ve Gaziantep bölge koordinatörlüğünün yanında Dijital Projeler ve Platformlar proje koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Bunlarla birlikte birçok sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulunda da görev yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Birime Ait Hizmetler