UKOME Şube Müdürlüğü

Süleyman SARAÇ
0262 321 68 09 suleyman.sarac@kocaeli.bel.tr Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  İzmit / Kocaeli

1989 yılında İzmit’te doğdu. İlk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra 2013 yılında Erciyes Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olduktan sonra 2020 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programına başlayan SARAÇ, ulaşım modelleri ve trafik simülasyonlarının çözümlere olan katkısı ile ilgili tez çalışmasını tamamlayarak mezun oldu. 


2013 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığında Şehir Plancısı olarak göreve başlayan SARAÇ, sırasıyla Şehir Plancısı, Ulaşım Planlama Şefi ve UKOME Şube Müdürü olarak görev yaptı. Ulaşım Dairesi İdari İşler Şube Müdürlüğü kurucu müdürlüğü yapan SARAÇ, halen UKOME Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. 


Ulaşım Ruhsat Başvuru Sistemi (URBAS), Ulaşım Bilgi Sistemi (UBS) gibi çeşitli yazılım geliştirme süreçlerini yürütmüş ve mikromobilite araçlarının takip ve yaya öncelikli kararları alınması gibi çeşitli ulaşım çalışmaları içerisinde yer alan SARAÇ, evli ve bir çocuk babasıdır.

Birime Ait Hizmetler