Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Kartepe Nurettin Topçu Akademi Lise tanıtılacak

Tarih: 25 Şubat, 2019
a a a
Kartepe Nurettin Topçu Akademi Lise tanıtılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak lise öğrencilerine ücretsiz eğitim hizmeti verecek olan Kartepe Nurettin Topçu Akademi Lise, kamuoyuna tanıtılacak. Tanıtım programı 26 Şubat Salı günü yapılacak. Gebze, İzmit, Gölcük, Karamürsel ve Dilovası ilçelerinden sonra Kartepe ilçesinde hizmet vermeye başlayacak olan Kartepe Akademi Lise, Yazar Nurettin Topçu’nun adını taşıyacak. Tanıtım programı 14.30’da başlayacak.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
Kartepe Nurettin Topçu Akademi Lise, İstasyon Mahallesi, Ankara Caddesi’nde hizmet verecek. 765 metre karelik alan üzerindeki altı katlı binada eğitim veren Kartepe Nurettin Topçu Akademi Lise içinde 6 derslik yer alıyor. Binada, bilişim sınıfı, kütüphane, satranç sınıfı, etüt odası, geleneksel sanatlar atölyesi, spor salonu, aktivite salonu, konferans salonu ve oyun salonu bulunuyor. 750 kişilik öğrenci kapasitesine sahip olan Kartepe Nurettin Topçu Lisesi Kartepe ilçesindeki öğrencilere ücretsiz hizmet verecek.

ÜCRETSİZ EĞİTİM FIRSATI
Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim alanındaki en önemli projelerinden biri haline gelen Akademi Lise, gençlerin hem lise derslerinde hem de üniversiteye hazırlıklarında önemli rol oynuyor. Eğitimin tamamen ücretsiz olduğu Akademi Lise’nin Gebze, İzmit, Gölcük, Derince, Karamürsel ve son olarak Kartepe’de hizmete başlayan şubeleri bulunuyor.