Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Kocaeli Büyükşehir’e iki ödül

Tarih: 24 Haziran, 2011
a a a

Marmara Belediyeler Birliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olan Örnek Belediyecilik Proje Yarışması’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iki çalışması ödül aldı. Büyükşehir Belediyesi 409 katılımın olduğu yarışmada Sosyal Doku ve Ofiste Ergonomi çalışmaları ödüle layık görüldü.

230 BELEDİYE KATILDI

Marmara Bölgesi’ndeki 230 belediyenin katıldığı ve en iyi projelerinin yarıştığı “Örnek Belediyecilik Proje Yarışması”nda her yıl olduğu gibi geniş katılım oldu. Yarışma Kurumsal Gelişim Projeleri”, “Çevre ve Altyapı Projeleri”, “Sosyo-ekonomik ve Kültürel Projeler”, “Yapı İşleri, Mimarî Projeler ve Ulaşım Hizmetleri”, “AB ve Uluslararası İlişkiler” ve de “Basın Yayın Tanıtım” çalışmaları olmak üzere altı ayrı kategoride düzenlendi.

SEÇKİN JÜRİ ÜYELERİ

Bilim kurulu başkanlığını Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu yaptığı yarışmada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iki ödül kazandı. Bilgi- İşlem Müdürlüğü’nün Ofiste Ergonomi, Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün Sosyal Doku çalışması altı ayrı üniversitenin yerel yönetimler ve mahalli idareler uzmanı tarafından ödüle layık göründü. Ödül plaketi Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısi Dr. Tahir Büyükakın’a sunuldu.

OFİSTE ERGONOMİ DÜNYADA İLK

Büyükşehir Belediyesi Bilgi- İşlem Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve ödüle layık görülen Ergonomi çalışması dünyada ilk olma özelliği taşıyor. Kurum personelinin bilgisayar ve masa başında uzun süre çalışmalarından kaynaklanan sağlık sorunlarının önüne geçebilmek amacıyla hayata geçirilen uygulama bilgisayarlara yüklenen özel programla yürütülüyor. Program, belli aralıklarla bilgisayar ekranından kullanıcıları yönlendirerek egzersiz yapmalarını sağlıyor.

SOSYAL DOKU

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sosyal Doku çalışması ise yapılan yardımların kayıt altına alındığı özel bir program. İhtiyaç sahibi vatandaşların yardımlarının daha hızlı ve etkin olabilmesi için hazırlanan program ile mükerrer yardımların önüne geçilmesini de sağlıyor. Sosyal Doku çalışması vatandaşa daha hızlı bilgi verilebilmesi ve Kocaeli'nin sosyal haritasının çıkarılabilmesi açısından da önem teşkil ediyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım