Sulama Hattı

İzmit Toromanlar Göleti’ne; Güvercinlik, Bağlıca, Ambarcı, Düğmeciler, Selimköy, Kaymaz, Hıdırlar, Mülkşeyhsuvar, Alefli ve Sarıgazi Mahallelerine hizmet verecek borulu sulama sistemi projesini geliştirdik.

Sulama Hattı

Vatandaşların hayvansal ve tarımsal faaliyetlerde bulunmalarını desteklemek, ilave istihdam yaratmak, kırsal alanda gelir dağılımını düzeltmek, birim alandan birden fazla ürün alınmasına imkân sağlamak ve üretimin çeşitlenmesini gerçekleştirmek kapsamıyla İzmit Toromanlar Göleti’ne; Güvercinlik, Bağlıca, Ambarcı, Düğmeciler, Selimköy, Kaymaz, Hıdırlar, Mülkşeyhsuvar, Alefli ve Sarıgazi Mahalleleri’ne hizmet verecek borulu sulama sistemi projesini geliştirdik.

Toplamda 3093 hektarlık alanın tarımsal sulanması için hayata geçirilecek olan proje, bölgedeki tarımsal üretime önemli katkıların sağlanması hedefleniyor. Proje kapsamında 1. etabın sona yaklaşmasıyla birlikte 884 hektarlık bir tarım alanının sulanması sağlanacak. Tarımsal üretime büyük katkı sağlayacak bu sulama hattının bölgedeki tarım verimliliğini arttırarak çiftçilerin ürün miktarını ve kalitesini yükseltme noktasında çok değerli bir adım olarak görüyoruz. Projenin 2. etabında ise 2209 hektarlık bir alanın sulanması hedefleniyor, bu da daha geniş bir tarım arazisinin sulanmasını kapsıyor ve böylelikle tarımsal üretimin daha geniş bir yelpazede arttırılmasına imkân tanıyacak. Tarımsal sulama kanallarının bu şekilde hayata geçirilmesi, yerel ekonomiye canlılık katacak, çiftçilerin gelir düzeylerini artıracak ve bölgedeki tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!