Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü

0262 321 56 35

mustafacevher@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir daha estetik bir Kocaeli için çalışıyor

Tarih: 25 Mayıs, 2017
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak birlikte yaşadığımız şehrimizi; daha yaşanabilir, estetik ve kent kimliği kazanmış örnek bir şehir yapabilmek amacıyla, kentimizin önemli noktalarına görünüm veren binaların cephelerini iyileştirip, güzelleştirmeye devam ediyoruz. ‘’Güzel Evim, Güzel Kentim Projesi’’ kapsamında İzmit Hafız Binbaşı Caddesi’nde de cephe iyileştirme çalışması yapılacak.

GÜZEL EVİM, GÜZEL KENTİM PROJESİ

Büyükşehir’in “Güzel Evim, Güzel Kentim Projesi“ kapsamında son olarak İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kent Estetik birimince İzmit Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda cephe iyileştirme çalışması yapılmıştı. Mimari estetik uzmanları tarafından yapılan çalışmalar sonucu belirlenen yeni proje alanlarından birisi olan İzmit Karabaş Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi ve Kocaeli Adliye Sarayı’na cepheli binalar için, cephe iyileştirme projesi hazırlandı.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SON

Şehrimizi estetik yönden güçlendirme adına atılmış önemli adımlardan birisi olan bu proje dâhilinde; boyası olmayan binalar boyanacak, bina cephelerindeki kötü görüntü oluşturan unsurlar arındırılacak, anten, tente, klima, tabela gibi unsurlar düzenlenecek, binaların birbiriyle renk uyumu oluşturularak, zevki-i selim sahibi bir görüntü oluşturulacak. Bu noktada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçe belediyelerine malzeme ve proje desteği vererek, cephe iyileştirme uygulamaları yaptırmakta ve yeni proje alanları belirlenerek projelendirme çalışmaları devam etmektedir.

DAHA MODERN VE ESTETİK BİR KENT

Kocaeli genelinde yapılan bu cephe iyileştirme çalışmalarıyla; şehrimizin daha modern, estetik ve yaşanabilir bir şehir olma yolunda hızlı adımlarla ilerlememesine Büyükşehir tarafından katkı sağlanıyor.