Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü

0262 321 56 35

mustafacevher@kocaeli.bel.tr

Bu uygulamayı 1 buçuk milyon kişi ziyaret etti

Tarih: 7 Ocak, 2017
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların etkileşimli sayısal haritalar ile Kocaeli’deki aranılan bilgilere kolayca ulaşabildiği, harita üstündeki konumunu görebildiği ve bilgisini alabildiği Kocaeli Şehir Rehberi’ni 2016 yılında 1 milyon 496 bin 406 kişi ziyaret etti. 2016 yılında 97 farklı ülkeden kişi şehir rehberini kullanırken en fazla ziyaret eden ülkeler Almanya, Rusya ve ABD oldu.

AYDA 124 BİN 700 KULLANMA

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde, içeriğini, kendine özgü tasarımını ve görselliğini kendi öz kaynaklar ile hayata geçirilen Kocaeli Şehir Rehberi, 2016 yılında sadece Kocaeli’deki vatandaşların değil dünyanın birçok ülkesinde yaşayan kişilerin ihtiyaçlarını bir tıkla sağladı. İnternet tabanlı akıllı harita destekli uygulama olan Kocaeli Şehir Rehberi’nden 2016 yılı içinde aylık ortalama 124 bin 700 kişi faydalanırken, vatandaşlar bir çok bilgiyi zahmetsizce öğrenme imkanı buldu.

97 FARKLI ÜLKEDEN ZİYARETÇİ

Cep ve tabletlerde de kullanabilen uygulamadan 2016 yılında 1 milyon 496 bin 406 kişi yararlandı. Adeta ziyaretçi akınına uğrayan uygulamaya dünyanın 97 farklı ülkesinden giriş sağlandı. Almanya, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri uygulamayı en fazla kullanan ülkeler oldu.

BİRÇOK BİLGİ ALINABİLİYOR

Uygulama sayesinde birçok bilgi edinilebiliyor. Üzerinde işaretlenen noktaya ait “Adres Bilgileri”, “Kadastro Bilgileri”, “Yapı Bilgileri”, “Vergi Dairesi Bilgileri”, “1/1000 Plan Bilgileri”, “Nüfus Bilgileri” detayları sorgulanabilirken “Adres Arama”, “Ada/Parsel Arama” ve “Önemli Yer Arama” yapılabiliyor.

KENDİNİ GÜNCELLEYEBİLİYOR

Uydu görüntülerinin bulunabildiği uygulamada uzunluk ve alan ölçüsü de alınabiliyor. İçeriğinde bulunan veriler kaynağında değiştikçe otomatik olarak güncelleme yapılabiliyor. Böylece veriler güncel olarak vatandaşlara sunuluyor. Kocaeli Şehir Rehberi’ne www.kocaeli.bel.tr sitesindeki şehir rehberi ikonundan veya http://rehber.kocaeli.bel.tr/ adresinden girilebiliyor.