Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mehmetfatih.karabag@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’de İş Sağlığı Güvenliği eğitimi

Tarih: 21 Ekim, 2011
a a a
Büyükşehir'de İş Sağlığı Güvenliği eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş sağlığı ve güvenliği politikasını belirlemek amacıyla eğitimlere başladı. Büyükşehir’de tehlikeli işler kapsamında çalışan tüm personele zorunlu olarak verilen ve sertifika almalarını sağlanan “Temel İş Sağlığı Güvenliği” eğitimi, her hafta Perşembe 09.00-12.00 arasında Belediyemiz İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlarınca Sivil Toplum Merkezinde veriliyor.

İŞ SAĞLIGI GÜVENLİGİ EGİTİMLERİ BAŞLADI

Personelin çalışma şartlarını masaya yatıran, iş kazalarının nasıl meydana geldiğini ve nasıl azaltılabileceği anlatılan eğitimler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın iş sağlığı ve güvenliği yönündeki çalışmalarına paralel olarak yürütülüyor. Büyükşehir’de tehlikeli işler yapan tüm personel, iş kanununun 77. Maddesi gereği zorunlu eğitimlerden geçiyor.

PERSONEL BİLGİLENİYOR

Büyükşehir Belediyesinin İSGB ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Aralık ayı sonuna kadar her Perşembe Temel İş Sağlığı Güvenliği Eğitimi, her on beş günde bir de Temel Yangın Eğitimi verilerek personelin bilgilendirilmesi yapılacak. Büyükşehir bünyesindeki iş sağlığı güvenliği uzmanları ve itfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki eğitimciler tarafından verilecek bu eğitimlerde personelin bilgilendirilmesi ve iş alanındaki niteliklerin tanınmasını sağlayarak tehlikeli duruma düşmemesi sağlanıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım