Ticari Araç Ruhsatları Hizmeti

Kocaeli'de faaliyet gösteren ticari taksi, özel halk otobüsü ve servis araçları sahiplerinin işlemlerini online olarak yapabilecekleri bir sistem olan URBAS (Ulaşım Ruhsat Başvuru Sistemi), yenilik ve kolaylık katıyor

Ticari Araç Ruhsatları Hizmeti

Ticari taksi, halk otobüsü ve servis araçları işletmecileri bu hizmetten faydalanabilir.

Online olarak urbas.kocaeli.bel.tr adresinden başvurulabilir.

URBAS (Ulaşım Ruhsat Başvuru Sistemi), Türkiye’de ilk defa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde kullanılan özgün bir sistemdir. Buna göre ticari plaka sahiplerinin işlemlerinin tamamı yazılım üzerinden gerçekleştirilebiliyor. URBAS üzerinden başvurular alınırken sisteme yüklenen belgelerin hızlı bir şekilde kontrolleri sağlanıyor ve eksik ve hatalı başvuru kaynaklı zaman kayıplarına çözüm getiriyor. URBAS ile işlemlerin daha sistematik gerçekleşmesi personel performanslarının artırılmasına, evrakların QR kodlu verilmesi belge güvenlik düzeyinin üst seviyede tutulmasına fayda sağlıyor. Ruhsat süreçlerinde işlemlerin online olarak gerçekleştirilmesiyle sahada denetim yapan ekiplerin mobil cihazlar üzerinden erişimi sağlanarak denetim sürecine katkı sağlıyor. Sistem aynı zamanda ticari plakalara ait e-arşiv tutularak geçmişe yönelik sorgular yapılabiliyor. Yönetmelik gereği sürücülerin alması gereken sürücü çalışma belgesi eğitimleri URBAS üzerinden yapılıyor. Devamlı geliştirilebilen bu sistem sayesinde verilen hizmet kalitesinde iyileşme sağlanıyor ve vatandaşın memnuniyeti arttırılıyor.

URBAS'ta toplu taşıma, servis ve taksi sürücülerinin eğitim başvuruları, araç sahiplerinin toplu taşıma, servis ve taksi sahibi kişilerin ticari plakaları ile ilgili devir, çekme, araç değişikliği, çalışma ruhsatı, tahsis, güzergah izin belgeleri ve bandrol gibi işlemleri online olarak gerçekleştiriliyor.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!

Diğer ULAŞIM Hizmetlerimiz