Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Muhtaçlara günde 4 bin öğün sıcak yemek

Tarih: 9 Ağustos, 2010
a a a
Muhtaçlara günde 4 bin öğün sıcak yemek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi on bir ayın sultanı Ramazan Ayı içinde evinde yemek yapamayacak, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek dağıtımına başladı. Geçen sene ilk kez uygulanan hizmet ile iftar ve sahur menüleri vatandaşların kapılarına kadar ulaştırılacak.

DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine yönelik hizmetlerine devam ediyor. İftar çadırlarında günde yaklaşık 6 bin 500 kişiye iftar yemeği, 5 bin kişiye iftariyelik verecek olan Büyükşehir, evlerinde yemek yapamayacak vatandaşlara ise sıcak yemek dağıtımı hizmeti veriyor. Belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara günde 4 bin öğün yemek dağıtılıyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ BELİRLENDİ

Ramazan ayı boyunca sürecek yemek dağıtımı hizmeti verilecek kişiler muhtarlar ve ilçe belediyelerinin tespitleri ile belirlendi. Kocaeli’nin tüm ilçelerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek yardımlar, araçlarla ailelerin evlerine bırakılıyor. İftar ve sahur olarak farklı menülerde dağıtılacak yemek dağıtımı hizmetinde yemekler vakumlu ve pastörize olarak vatandaşlara sunuluyor.

ZENGİN MENÜ

Bir aileye haftada iki kez dağıtılan yemekler, buzdolabında 6 hafta, açıldıktan sonra ise 2 gün saklanabilen özellikte. Menüler ise Piliç kavurma, Çiftlik Kebabı, Etli Biber Dolması, Etli Yaprak Sarma, Kaşarlı Kare Köfte, Sebzelik Köfte, Karnıyarık, Kadınbudu Köfte, Pirinç Pilavı, Tavuk Döner, Et Döner gibi yemekler oluşuyor.

GÜNDE 5 BİN İFTARİYELİK

Büyükşehir Belediyesi ayrıca her sene olduğu gibi iftar vaktinde evine yetişemeyen vatandaşlara iftariyelik dağıtacak. Günde 5 bin kişiye dağıtılacak hizmette kentin belli noktalarına mobolar yerleştirildi. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu hastane, otogar, gibi noktalarda dağıtılacak iftariyelikler kek, su, hurmadan oluşuyor.

20 NOKTADA DAĞITILACAK

Toplam 20 noktada kurulan mobolar Çocuk Parkı (3 adet), Halkevi Köprüsü (2 adet) Otogar, Vilayet Durağı, Kandıra Sapağı, Büyük Seka Tüneli Üstü, Marina İskelesi, Bekirdere Durağı, Mimar Sinan Köprüsü, İzmit Devlet Hastanesi Durağı Derince Tünel Üstü Durağı, Gölcük Belediyesi Önü, Karamürsel Otogarı Gebze Çoban Çeşme Camii, Gebze Akse Sapağı, Gebze İstasyon, Çayırova İlçesi Fatih Caddesinde iftara yetişemeyen vatandaşların iftarlarını açmalarını sağlayacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım