Kocaeli Sektörel Eğitim Kampüsü (USTAM)

Kocaeli ilinde yaşayan, örgün eğitim çağı dışına çıkmış, herhangi bir mesleği olmayan ya da aldığı eğitimle iş bulamayan bireylere, sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki ve teknik eğitim verilmesi, nitelikli personel ile sektör buluşması sağlanarak ve istihdama katkıda bulunulmaktadır.

Kocaeli Sektörel Eğitim Kampüsü (USTAM)

Kadın, Erkek, Genç, İşsiz

https://ustamkocaeli.com/Login/OgrenciKayitLogin adresine tıkladıktan sonra

1-Usta Aday Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz.

2- Başvuru esnasında istenilen belgeleri sisteme ekleyiniz.

3- Başvuru belgeleriniz kontrol edildikten sonra başvurunuz onaylanacaktır.

https://www.ustamkocaeli.com/Icerik/GoruntuleMerkezListe linkine tıklayarak eğitim merkezlerinin listesine ulaşabilirsiniz.

  • Kimler başvurabilir, başvuru koşulları var mı?

Kocaeli ilinde yaşayan, örgün eğitim çağı dışına çıkmış, herhangi bir mesleği olmayan işsiz bireyler projenin ana hedef kitlesini oluşturmaktadır. Kişilerin, işletme talebine ve branşlara göre giriş koşulları, uzman eğitimciler ve sektör temsilcilerinin yer aldığı eğitim komisyonu veya firma yetkilileri tarafından belirlenip, başvuru koşulları her meslek için ilan edilmektedir.

  • Başvurular nasıl değerlendirilmektedir?

Eğitime açılacak kursta başvurular alınarak; her mesleğin gerekliliklerine göre eğitim komisyonunca oluşturulan mesleki yatkınlık sınavı ile öncelik sıralaması yapılmaktadır. Firma iş birliği ile açılan kurslarda firma yetkilileri ön mülakat yapabilmektedir.

  • Eğitimler ücretli mi?

Eğitimler, sınavlar, belgelendirme ve kariyer rehberliği gibi tüm süreçlerde, kursiyerlerimizden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

  • Kurslarda devam zorunluluğu var mı?

Kurslarımızda kurs sürelerine göre %80 devam zorunluluğu vardır.

  • Kurs bitiminde nasıl bir belge verilmektedir?

Tüm eğitimlerin sonunda, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM) / Gebze Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GTÜSEM) onaylı sertifika verilmektedir.

  • Eğitimlere katılan herkes istihdam edilecek mi?

USTAM Kocaeli Projesi kapsamında, yalnız sektörün eleman bulmakta güçlük çektiği meslekler eğitime açılmaktadır. İstihdam odaklı eğitimler firma talepleri ile açılmakta, her mezun kursiyerin işverenler ile bir araya getirilmesi sağlanmaktadır.

0262 325 6363

Bizi;
sosyal medyada takip edin!