Kent Politikaları ve Araştırmaları Şube Müdürlüğü

Ayhan VAROL
0262 270 01 00 ayhan.varol@kocaeli.bel.tr Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  İzmit / Kocaeli

Ayhan Varol, 22 Eylül 1980 İzmit doğumlu. İlkokulu Kuruçeşme de, ortaokul ve liseyi Gazi Lisesinde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Acil Durum ve Afet Yönetimi bölümünü ve Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu Fidan ve Fidecilik bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Kentsel Dönüşüm” programı ve Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü “Tarım Ekonomisi” programını bitirerek tamamladı.
1999’dan 2006 yılına kadar İnşaat, Hafriyat, Altyapı sektöründe sürdürdüğü ticaret hayatından sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığında ağaçlandırma ve bakım sorumluluğu ile Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde Temizlik İşleri Şefi olarak görev yaptı. 2015-2019 yılları arasında İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapmıştır.
2019-2020 yıllarında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığında Muhtar Danışmanı olarak görev yapmıştır. 17 Aralık 2020 tarihi itibariyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı Kent Politikaları ve Araştırmaları Şube Müdürlüğüne Müdür olarak atanmıştır.
Çeşitli dernek ve sivil toplum örgütlerinde görev alan Ayhan VAROL, Türkiye Badminton Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliğini yapmakta ve başta Genç Kocaelililer Derneği Başkanlığı(2011-2014), Türkiye Kadın Basketbol Süper Ligi takımlarından İzmit Belediyespor Basketbol Kulübü Başkan Yardımcılığı(2015-2019), Kocaeli Amatör lig takımlarından  Kocaeli Güneş Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı(2014-Devam ediyor) görevini yürütmektedir.
Evli, iki çocuk babasıdır.