Hamza BAKKAL

Hamza BAKKAL
  • Hamza BAKKAL
  • Daire Başkanı
  • 0262 318 17 00 / 1700
  • hamzabakkal@kocaeli.bel.tr

1975 yılında Yozgat/Yerköy’de doğdu. İlkokulu Köyünde, Ortaokulu Bursa’da ve liseyi İzmit’te (Ticaret Meslek Lisesi) okudu. Yükseköğretimini Gazi Üniversitesi Kırşehir M.Y.O. (Muhasebe) ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (Muhasebe-Finansman) bölümlerinde tamamladı. Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Yerel Yönetimler alanında yüksek linsans yapmıştır.

Memuriyet hayatına 1998 Yılında Maliye Bakanlığı Kandıra Malmüdürlüğünde Gelir Memuru olarak başladı. Sırasıyla, Acısu Vergi Dairesi Müdürlüğünde Gelir Memuru, Denetim Grup Müdürlüğünde Özel Yoklama Yetkili Memur, Alemdar Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Takdir Komisyonu Başkanlığında Gelir Şefi, 8/2006 - 4/2011 Yılları arasında ise, Kocaeli Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığında Mali Hizmetler Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Maliye Bakanlığı Muhasebe Yetkilisi Sertifikası bulunan Hamza Bakkal, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığında Mali Hizmetler Uzmanı/Gelir ve Takip Şube Müdürü olarak görev yapmakta iken 15.05.2014 tarihinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanı olarak atanmıştır. Halen bu görevi yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.