Körfez Şirinyalı yaya üstgeçidi tamamlanma aşamasına geldi

Tarih: 20 Aralık, 2022
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Körfez Şirinyalı Mahallesinde yapımı süren çelik yaya üstgeçidinde çelik imalat çalışmaları yapılıyor. Tabliye montajı yapılan üstgeçit tamamlanma aşamasına geldi. Merdiven montajı yapılan üstgeçitte elektrik aydınlatma imalatları sürüyor.

TREN YOLU ÜZERİNDEN
D-100 üzerinde Karayollarına ait mevcutta bir üstgeçit bulunmakta mevcut üst geçidin devamı niteliğinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan üstgeçit ile D-100 Karayolu üzerinde bulunan durakta inen vatandaşlar tren yolunun üzerine inşa edilen yeni yaya üstgeçidi ile sahile ulaşım imkânı sağlayacak. Mevcut Karayolları tarafından yapılan üstgeçit tren yolunun üzerinden geçmiyordu.

73 TON ÇELİK İMALAT
Köprü açıklığı 27,64 metre uzunlukta olan çelik yaya üst geçit mevcutta karayolları geçişini sağlayan çelik köprüye ek olarak yapılıyor. Üstgeçit devlet demiryolları geçişini ve sahil tarafına geçişi güvenli bir şekilde sağlayacak. 73 ton çelik imalatla bağlantı sağlanacak. Yeni üstgeçit için 70 metreküp hazır beton, 9 ton nervürlü donatı çeliği kullanıldı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım