Ümitler dünya şampiyonası yolcusu

Tarih: 24 Eylül, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un alt yapısından yetişen Judo branşının başarılı gençleri Merve Azak, Müberra Güneş, Buketnur Karabulut ve Münir Ertuğ Kazakistan’ın Almati kentine gittiler. 25-29 Eylül tarihlerinde yapılacak şampiyonada boy gösterecek mavi beyazlı judocular madalya mücadelesi verecek.

HAZIRLIKLAR TAMAM
Büyükşehir Kağıtsporlu ümit milli kadın ve erkek judokalar, dünya şampiyonası’nın hazırlıklarını tamamladı. Dünya şampiyonası hazırlıklarını kadın milliler Ankara’da, erkek milliler ise Kırgızistan’ın Bişkek kentinde gerçekleştirdi. Kazakistan’ın Almati kentinde 25-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak ferdi ve takımlar şampiyonasında Türkiye’yi, 8 kadın ve 5 erkekten oluşan judokalar temsil edecek.

ALTIN İÇİN MÜCADELE EDECEKLER
64 ülkeden 211’i kadın, 265’i erkek judocu, Baluan Shlok Spor Salonu’ndaki şampiyonada madalya için tatamide mücadele edecek. Kadınlar: 40 Kg’da Müberra Güneş, 44 Kg’da Merve Azak 48 Kg’da Buketnur Karabulut madalya için ter dökecekken Erkekler’de +90 Kg’da Münir Ertuğ mücadele edecek. Sporcular bireysel performanslarının yanı sıra 29 Eylül Pazar günü Karma Takımlar müsabakalarında da boy gösterecek.