Gölcük Metin Uzuner Spor Tesisi’nde yenileme çalışmaları başladı

Tarih: 17 Ocak, 2023
a a a

Spor Kenti Kocaeli için yatırımlarına devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni tesislerin yanı sıra var olan tesislerin de bakım ve tadilatlarını gerçekleştiriyor. Gölcük Kavaklı sahilinde bulunan ve Kocaelispor’un ilk kalecilerinden Metin Uzuner’in adını taşıyan spor tesisinde, Büyükşehir tarafından yapılan tadilat çalışmasına başlandı.

TEMEL BETONLAR DÖKÜLDÜ
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan tadilatını talep ettiği Metin Uzuner Spor Tesisi’nde çalışmalara start verildi. Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışma kapsamında birinci tribünün ile 3 adet depo, yıkama kurutma odası, tuvalet, duş ve soyunma odalarının temel betonu döküldü. Buralara yerleştirilecek konteyner ve tribünlerin imalatları atölye ortamında devam ediyor. Yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olacak bakım ve tadilat çalışmasını Büyükşehir ekipleri hızlı bir şekilde tamamlamayı hedefliyor.

2 ADET ÇELİK TRİBÜN
500 m²'lik alan üzerinde yapılması planlanan tadilat işleri dahilinde 80x5,45 metre çelik top tutucu ağ sistemi, 18x3,96 metre 2 adet çelik tribün, 3 adet depo konteynerleri, 1 adet çamaşır yıkama ve kurutma konteyneri 1 adet bay ve kadın tuvalet konteyneri, 1 adet soyunma odası, depo, soyunma odası ve tuvalet etrafına 53x2,20 metre çevre çiti imalatları yapılacak. Ayrıca bunların yanı sıra mekanik sistem; temiz su, pis su tesisatı olan vitriye armatür, borulama, sıcak su hattı yapılması planlandı. Bununla birlikte elektrik sistemleri aydınlatma priz ve mekanik tesisat için gerekli kablolama pano ve şat dahil elektrik tesisatı da yapılacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım