Uçurtma Atölyesi’nde çocuklar, kendi uçurtmalarını kendi yaptı

Tarih: 23 Nisan, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 11. Kocaeli 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında yapılan Kocaeli Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı, renkli görüntülere sahne oluyor. Açılışından itibaren çocukların ve velilerin akın ettiği Büyükşehir Uluslararası Fuar Merkezi’nde Uçurtma Atölyesi açan SEDAŞ, 23 Nisan çocuklarına uçurtma yapımını öğretti.

SEDAŞ UÇURTMA ATÖLYESİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği festival ile çok renkli geçiyor. Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çocuk, Eğitim ve Eğlence Fuarı da SEDAŞ’ın uçurtma atölyesi ile renklendi. İlk günden bu yana büyük ilgi gören atölyede çocuklara uçurtma dağıtılmadı. Çocuklara uçurtma yapmak için gerekli olan çıta, ip ve kâğıt dağıtılırken kendi uçurtmalarını yapan çocuklar eğlenceli vakitler geçirdi.

ÇOCUKLAR KENDİ UÇURTMALARINI YAPTI
21 – 23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Uçurtma Atölyesi kapsamında çocuklar kendi uçurtmalarını yapmak için birbirleriyle yarıştı. Uçurtma yapmanın inceliklerini öğrenerek, kendi uçurtmalarını yapan çocuklara aileleri de eşlik etti. SEDAŞ Uçurtma Atölyesi’nde günde 350 çocuğa uçurtma yapma eğitimi verildi. 3 günde bin 50 çocuk uçurtma yapmayı öğrendi ve kendi uçurtmalarını yaptı.