Tiyatrocular, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı

Tarih: 2 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kocaeli Şehir Tiyatroları, okullarda Tiyatro ve İletişim konulu söyleşi programlarına devam ediyor. Bu hafta Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla 24 Kasım Anadolu lisesinde söyleşi programı gerçekleşti. Kocaeli Şehir Tiyatroları sanatçılarından Seda Güven Şahin ve Seçil Mutlu Oğuz katıldığı söyleşide öğrencilerle, tiyatro konuşuldu.

TİYATRO SANATÇILARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Kocaeli Şehir Tiyatroları sanatçıları Seda Güven Şahin ve Seçil Mutlu Oğuz, İzmit 24 Kasım Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen tiyatro söyleşisinde, öğrencilerle tiyatro sanatı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleşti. Öğrencilerle soru-cevap şeklinde gerçekleşen söyleşide oyuncular tecrübelerini paylaştı. Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Tiyatro Sanatçısı Seçil Mutlu Oğuz, “Sanatla ilgilenin, eğer tiyatroyu seviyorsanız ve oyunculuk mesleğini yapmak istiyorsanız asla vazgeçmeyin. Sürekli bu konuda çalışıp kendinizi geliştirmelisiniz” dedi.

SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPARSANIZ SIKILMAZSINIZ
24 Kasım Anadolu Lisesi’nin Merasim Salonunda gerçekleşen söyleşi programında Kocaeli Şehir Tiyatroları oyuncuları, öğrencilerin sorularını cevapladı. Söyleşide şehir tiyatroları oyuncusu Seda Güven Şahin; “Tiyatro sanatının, her meslekte olduğu gibi maddi ve manevi olarak doyurucu olmayan yanları var. Tiyatroyu hobi olarak da yapabilirsiniz. Ama unutmayın ki hayatını tiyatro oyunluğu yaparak kazanan insanlar da var. Sevdiğiniz işi meslek edinirseniz saatlerce çalışsanız da sıkılmazsınız. Tiyatroyu seviyorsanız ve oyunculuğu meslek olarak seçmek istiyorsanız çok çalışıp kendinizi geliştirmeniz gerekiyor” dedi.

SÖYLEŞİLER OKULLARDA DEVAM EDECEK
Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Şehir Tiyatrosu sanatçılarının katıldığı Tiyatro söyleşileri Kocaeli genelindeki diğer okullarda da gerçekleştirilebilecek. Okullardan gelecek olan söyleşi talepleri doğrultusunda, yapılacak olan programlarda öğrenciler, tiyatro üzerine merek ettiklerini oyunculara sorma fırsatı bulabilecekler.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım