Kocaelispor atkılarıyla karşılandılar

Tarih: 18 Nisan, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 47 ülkeden 1100 çocuğun misafir edileceği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için misafir ülke grupları birer birer Kocaeli’ye gelmeye başladı. Çocuk Festivali için kente gelen Rusya grubuna Türk aileleri, Türkiye ve Kocaelispor atkısı hediye etti. Festival süresince arkadaşlık yapacak Ece Demir ve Ekaterina Rubailova’nın samimi görüntüleri ise görülmeye değerdi.

TÜRK BAYRAKLI KOCAELİSPOR ATKISI HEDİYE ETTİLER
Rusya grubu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin rehberliğinde, misafir olacakları ailelerle buluşmak üzere İzmit Kazım Karabekir Ortaokulu’na gitti. Rus çocuklar ve grup liderleri burada büyük bir sevinçle ve çiçeklerle karşılandı. Türk ve Rus çocuklar, grup liderleri, öğretmenler ve aileler Türkçe ve Rusça “Hoşgeldiniz” parktı ile okul önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Konuk ülke çocukları ile Türk çocuklar okulda birbirleriyle tanıştı.

PASTA KESTİLER
Tanışmanın yaşandığı okul konferans salonunda Türk öğrenciler, bir yanında Türk bayrağı olan diğer yanında Kocaelispor amblemi bulunan atkıları Rus öğrencilere hediye etti. Türk ve Rus çocuklar hep birlikte günün anısına pasta kestiler. Çocuklar festival süresince bir arada olacak olmanın sevincini yaşadı.

EKATERİNA “BURADA OLMAKTAN BÜYÜK BİR HEYECAN DUYUYORUM”
Türkiye’de bulunmaktan büyük bir heyecan duyduğunu belirten Ekaterina, “Türkiye’ye gerçekten çok güzel bir ülke. Buradaki etkinlikler kapsamında Kocaeli’nin tarihi ve kültürel yerlerini görmek istiyorum. Gerçekten çok heyecanlıyım, bu etkinlikleri düzenleyenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ECE “ARKADAŞIMI TÜRK DÜĞÜNÜNE GÖTÜRECEĞİM”
Yurt dışından misafir bir arkadaş ağırlayacağı için çok mutlu olduğunu ifade eden Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencisi Ece ise “Biz Rus arkadaşımla 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Sekapark’a, Kocaeli’nde bulunan AVM’lere ve İzmit’in tarihi mekânlarına gideceğiz. Ben dans etmeyi çok sevdiğim için ona da dans etmeyi öğreteceğim. Hatta bu hafta bir düğünümüz var. Arkadaşımı Türk düğününe götüreceğim. Onunla baya eğleneceğiz” dedi.

ANNE SİNEM DEMİR “KIZIMIZLA BOL BOL EĞLENİP GEZECEĞİZ”
Kızı Ece için Rusya’dan misafir öğrenci kabul ettiklerini belirten Anne Sinem Demir “Gerçekten çok heyecanlıyız. Onunla çok güzel aktiviteler yapmayı düşünüyoruz. Pikniklere gideceğiz, şehrimizin tarihi mekanlarına gideceğiz. Misafir kızımızı bu hafta sonu bir düğün cemiyetimiz var oraya götüreceğiz. Bol bol eğlenip gezeceğiz. İnşallah oda bizim gibi mutlu olur. 23 Nisan Çocuk Festivali etkinliklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür ederiz” dedi.