Kartepe’de arabada sinemaya yoğun ilgi

Tarih: 19 Haziran, 2020
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, vatandaşların keyifli vakit geçirebilmesi için hayata geçirilen Arabada Sinema etkinliği “7. Koğuştaki Mucize” filmi ile Kartepe’ de gerçekleştirildi. Kartepe, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Kalıcı Konutları karşısı Lojistik Araç Park Yeri’nde gerçekleştirilen etkinlikte, vatandaşlar arabalarından film izleme keyfini yaşadı. Vatandaşlar, sinemaların kapalı olduğu, insanların sosyal aktivitelere ihtiyaç duyduğu bu zor zamanlarda bir nebze de olsa nefes alma imkanı buldu.

BAŞKAN BÜYÜKAKINDAN VİDEOLU MESAJ
Film öncesi izleyicilere Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın görüntülü mesajı yayınlandı. Alanı dolduran vatandaşlara keyifli seyirler dileyen Başkan Büyükakın, kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte uyulması gereken kuralları hatırlattı. Başkan Büyükakın, “Bu zor günlerin ardından sevdiklerinizle beraber film izlemenin keyfini yaşayabilmeniz için Büyükşehir Belediyesi olarak arabada sinema etkinliği düzenledik” dedi. Film başlamadan önce alanı dolduran yüzlerce aracın dörtlülerini yakarak korna çalması ise görsel bir şölen yaşattı.

KLASİK VOSVOSLAR DİKKAT ÇEKTİ
İzmit Wolswagen Kulubü Derneği’nden klasik vosvos arabalarla sinema izlemeye gelen klasik otomobil tutkunları renkli görüntülere sahne oldu. Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın oğluyla birlikte geldiği etkinlik öncesi Başkan Kocaman, alanı dolduran hemşerileriyle sohbet etti. Oğluyla birlikte arabasında film izledi.

FİLMİN SESİ RADYODAN DİNLENDİ
Etkinlikte vatandaşlar filmin sesini kapalı devre radyo sistemiyle dinledi. Filmi izlemek için gelenlere ücretsiz olarak sinemanın vazgeçilmezi patlamış mısır ve su ikramında bulunuldu. Kartepe Belediyesi tarafından da çay ikram edildi. Etkinlikte arabalar arasında da sosyal mesafe kuralına uyularak vatandaşların kurallar çerçevesinde bir sosyal aktivitede buluşması ve keyifli zaman geçirmeleri sağlandı.

FİLM DUYGUSAL ANLAR YAŞATTI
Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer aldığı 7. Koğuştaki Mucize filmi, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediniyor. 2 saat soluksuz izlenen 7. Koğuştaki Mucize isimli sinema filmi dramatik sahneleriyle izleyiciye duygusal anlar yaşattı.KANDIRA VE BAŞİSKELE’DE DEVAM EDECEK
Öte yandan Cumartesi Saat 21.00’da Kandıra Kapalı Pazar alanı yanındaki otoparkta; 25 Haziran Perşembe ise Başiskele Sahili yeni açık otoparkta Arabada Sinema etkinliği düzenlenecek.