Kartepe Zirvesi’nde sürpriz kutlama

Tarih: 26 Ekim, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü gerçekleştirdiği "Şehircilik ve Mutlu Şehir" konularının ele alındığı “Kartepe Zirvesi’nde sürpriz bir kutlama yapıldı. Birçok akademisyenin katıldığı Zirve’de, profesör ünvanı alan Elif Haykır Hobikoğlu’na arkadaşları ve öğrencileri pastalı kutlama töreni yaptı. Prof. Dr. Hobikoğlu, sürpriz kutlamayı Kartepe Zirvesi’nde yaşamaktan dolayı mutluluğunu gizleyemedi.

ANLAMLI KUTLAMA
Dünyadan 18 farklı ülke, 22 farklı şehir ve Türkiye’den 20 şehirden 180’i aşkın konuşmacı; Türkiye ve yurtdışından 47 farklı üniversiteden 67 profesör, 17 doçent, 14 doktor öğretim üyesi olmak üzere 98 akademisyen; BM, UNICEF, UNESCO, UNDP, TASCA gibi uluslararası kurumların yanı sıra 12 farklı STK’dan katılımcı Zirve’de buluşuyor. Birçok bilgi aktarımın olduğu Zirve’de anlamlı bir kutlama da yapıldı.

PROFESÖR ÜNVANI ALDI
Profesör ünvanı almaya hak kazanması nedeni ile öğrencileri ve arkadaşları tarafından Elif Haykır Hobikoğlu’na sürpriz bir kutlama gerçekleştirildi. Kartepe Zirvesi’nin gerçekleştirildiği Kartepe Green Park Otel’de gerçekleşen kutlamada Prof. Dr. Hobikoğlu, yapılan sürpriz kutlamadan dolayı oldukça duygulandı. Arkadaşları ve öğrencileri Hobikoğlu’nu kutlayarak akademik hayatında başarılar diledi.