Karma Resim Sergisi’ne tam not

Tarih: 1 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), meslek ve sanat eğitimlerinin yanı sıra, profesyonel sanatçıların yetişmesine de katkı sağlıyor. Binlerce kursiyere kültür ve sanat alanında eğitim veren KO-MEK yetiştirdiği meslek ustaları ile Kocaeli’ de sanatın gündemini belirliyor. İzmit ve Değirmendere’de açtığı “Karma Resim Sergileri” ile sanatseverlerden tam not alan KO-MEK kursiyerleri, yeni sergiler için şimdiden hazırlanmaya başladılar bile.

MİMAR SİNAN KURSİYERLERİ TAM NOT ALDI
KO-MEK Mimar Sinan Kurs Merkezinde eğitim gören kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergi Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı. 16 kursiyerin 48 farklı eserinden oluşan serginin açılışına sanatseverlerin yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü yöneticileri ve KO-MEK birim sorumluları katıldı. Hayatın ritimsel tınılarının tuvale yansıdığı sergiyi ziyaret eden sanatseverler resimler arasında hayranlıkla gezindi.

60 KURSİYERİN 84 ESERİ YER ALDI
Tamamı KO-MEK kursiyerlerinin eserlerinden oluşan bir diğer “Karma Resim Sergisi” de Gölcük Değirmendere Sanat Evi’nde açıldı. 5 gün boyunca sanatseverler tarafından ziyaret edilen sergide KO-MEK Değirmendere, Gölcük ve İpekyolu kurs merkezlerinde resim branşında eğitim gören kursiyerlerin eserleri yer aldı. 60 kursiyerin 84 eserinin yer aldığı Karma Resim Sergisi’nde birbirinden farklı tekniklerle yapılmış eserler sergilendi. Oldukça yoğun katılımın olduğu açılışta kursiyerlerin yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü yöneticileri, KO-MEK birim sorumluları, öğretmenler ve sanatseverler hazır bulundu. Verdiği eğitimlerle modern sanatların yanı sıra geleneksel sanatlarımızın tanıtılmasına ve geleceğe taşınmasına katkı sağlayan KO-MEK, düzenlediği sergilerle de Kocaeli’li sanatseverlerin takdirlerini toplamaya ve ilgisini çekmeye devam ediyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım