Gurup liderleri tanışma yemeğinde buluştu

Tarih: 19 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında 41 ülkeden kentimize gelen grup liderleri Ramada Otel’de tanışma yemeği gerçekleştirildi. Tanışma yemeğinde Gala programında gösterilerini sunacak ülkelerin sırası kurayla belirlendi. Grup liderlerine Bilge Şehir Kocaeli Yemekleri kitabında bulunan yöresel lezzetler ikram edildi.

41 ÜLKE LİDERLERİ TANIŞTI
41 ülkenin çocuklarının bir arada olacağı festivalin tanışma programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Haşmet Batur, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, grup liderleri katıldı.

BARIŞ VE KARDEŞLİK BAĞLARI KURULUYOR
Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen festivale katılan öğrencilere hoş geldin konuşması gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal “Şunu belirtmek istiyorum ki şuan bu çocuklar dünya genelindeki barışı sağlayacaktır. Savaşların olduğu, çocukların kaybedildiği bir dünyada tüm dünya çocuklarının kucaklaşmasıyla yüzyıllar boyunca sürecek barış ve kardeşlik bağları bu festival ile kuruluyor. Biz bu program ile birlikte 10 yıldır bunu sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

KURA ÇEKİMİ YAPILDI
23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde kapsamında 23 Nisan Pazartesi Akşamı Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak olan Gala programında Türkiye’den sonra gösteriye çıkacak olan ülkeler için kura çekimi gerçekleşti. İlk olarak Türkiye’nin sahneye çıkacağı organizasyonda ikinci sıra için Dr. Ali Yeşildal’ın çektiği kurayla Belarus belirlendi. Daha sonra yapılan çekiliş ile programda sahneye çıkacak ülkeler birer birer belirlendi.

23 NİSANA ULUSLARARASI Bİ'DÜNYA EĞLENCE BAŞLIYOR
Etkinlik Programına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım