Çocuklar güne sabah sporu ile başladı

Tarih: 22 Nisan, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 11.’sini düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, 2. gününde tüm coşkusuyla devam etti. Çocuklar, Uluslararası Fuar Alanında kendileri için hazırlanan etkinliklerle doyasıya eğlendi. Etkinliklerin gösteri merkezi olan Performans Sahnesi de güne sabah sporu ile başladı. Çocuklar “Annemle Egzersiz” etkinliğinde ve müzik eşliğinde kültür-fizik hareketleri yaptı.

PERFORMANSA GÜÇ KATAN SABAH SPORU
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 12 ilçede kadınlara hizmet veren “Kocaeli Anne Şehir Projesi” 23 Nisan etkinliklerinde çocukları yalnız bırakmadı. Proje antrenörlerinden Esme Uluçınar, çocuklara Performans Sahnesi’nde sabah sporu yaptırdı. Sabah sporu ısınma ve esneme hareketleriyle başladı. Ardından hayvanlar taklit edilerek nefes egzersizleri yapıldı. Kültür- fizik hareketleriyle devam eden sabah sporu sonrasında çocuklar coşkulu müziğin eşliğinde gönüllerince dans etti.

ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM 23 NİSAN VALSİ
Performans Sahnesi’ndeki bir başka etkinliği ise Gölcük Barbaros İlk Okulu öğrencileri gerçekleştirdi. Öğrenciler yaptıkları 23 Nisan Valsi ile büyük ilgi gördü. Aynı okulun öğrencileri Performans Sahnesi’nde halk oyunları gösterisinin yanı sıra bir de geri dönüşüm defilesi düzenledi.

YAVRU TEMALARDAN UKULELE DİNLETİSİ
Gösterilerde Özel Başiskele Doğa Bilim İlk Okulu da muhteşem bir ukulele dinletisi gerçekleştirdi. Mini gitarlarıyla sahne alan çocuklar seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla 23 Nisana neşe kattı.