20 bin mozaikten oluşan Türk Bayrağını 1920 çocuk tamamladı

Tarih: 23 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde, TBMM’nin kuruluş tarihi olan 1920 çocuk tarafından başlanan ve mozaik taşlardan oluşan Türkiye’nin en büyük Türk Bayrağı tamamlandı. Etkinliklere katılan tüm çocukların emeği ile ortaya çıkan Türk Bayrağı, büyük bir heyecan ve gururla 23 Nisan sabahına yetiştirildi. Bayrağın son mozaik taşlarını ise çocuklarla birlikte, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Genel Sekreter İlhan Bayram yerleştirdi.

5 BİN ÇOCUK TARAFINDAN
Türkiye’nin mozaik taşlardan oluşan en büyük Türk Bayrağı’nın yapımına 23 Nisan etkinliklerinin ilk günü başlandı. Uluslararası Fuar Alanında yer alan Cam Boncuk Atölyesi’ndeki çalışmaya çocuklar ilk günden itibaren yoğun ilgi gösterdi. 20 bin mozaikten oluşan Türk bayrağı 1.920 çocuk tarafından tamamlandı.

ÇOCUKLARIN TÜRK BAYRAĞI SEVGİSİ
Çalışma kapsamında ilk olarak kırmızı mozaik taşlar yerleştirildi. Mozaik taşları büyük bir titizlikle yerleştiren çocukların Türk Bayrağı’na olan sevgileri gözlerinden okundu.

20 BİN MOZAİK TAŞ KULLANILDI
Çalışma kapsamında 20 bin mozaik taş kullanıldı. Türkiye’nin, mozaik taşlardan oluşan en büyük Türk Bayrağı unvanını alan çalışma, çocukların yoğun gayreti ile 23 Nisan Pazartesi sabahına yetiştirildi. Son taşlar ise protokol üyeleri ve çocuklar tarafından konuldu. Tamamlanan bayrak daha sonra fuar alanında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım