Tatlıkuyu Köprüsü´ne Büyükşehir neşteri

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze için hazırladığı önemli projelerden biri olan Tatlıkuyu Köprüsü ve D-100 Bağlantı Yolları Projesi`ni hayata geçirmek için start verdi.

4 ŞERİTLİ KÖPRÜ
Gebze merkezinde bulunan, araç ve yaya trafiği yoğunluğu nedeniyle önemli problemlere neden olan Tatlıkuyu Köprüsü çalışmalar kapsamında yıkılacak, yerine 60 metre uzunluğunda 24 metre genişliğinde 4 şeritli ve üzerinde yaya yolları köprü yapılacak. D-100 karayoluna giriş ve çıkışlar ise köprünün kuzey ve güneyinde yapılacak bağlantı yolları ile birlikte sağlanacak.

7 TRİLYONA MALOLACAK
Mevcut köprü yıkılmadan önce vatandaşların karşıdan karşıya geçişini sağlamak amacıyla 2 metre genişliğinde yaya köprüsü kuruldu. Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra ana köprünün yıkımına başlanacak. Hacı Halil Mahallesi ile Tatlıkuyu Mahallesi`ni birbirine bağlayan Tatlıkuyu Köprüsü, bağlantı yolları ile birlikte toplam 7 trilyona mal olacak. Projenin tamamı 2006 içinde tamamlanarak hizmete alınacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım