Plajlardaki kentsel donatı elemanları yenileniyor

Tarih: 17 Haziran, 2020
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli’nin mavi bayraklı ve diğer plajları, yaz aylarında denize girerek dinlenmek isteyen vatandaşların ilgi odağı oluyor. Vatandaşların gönül rahatlığıyla denize girmeleri için çevre temizliğine dair hizmetlerine büyük önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki plaj çevrelerinde bulunan kentsel donatı elemanlarının bakım ve onarımlarını da ihmal etmiyor.

BAKIM VE BOYAMALARI YAPILIYOR
Bank, piknik masası ve kamelya gibi birçok kentsel donatı elemanı, tüm şehirde olduğu gibi mavi bayraklı ve diğer plajlarda da vatandaşın kullanıma hizmet ediyor. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı mavi bayraklı Kandıra Cebeci, Kerpe, Miço Koyu Kadınlar, Kumcağız, Bağırganlı, Karamürsel ilçesi Altın Kemer ve diğer plajlarda bulunan kentsel donatı elemanlarının boya, vernik, ahşap ve metal bakımlarını yapıyor. Yapılan bu çalışma ile deniz sezonunda plajlara giden vatandaşlar, kentsel donatı elemanlarını sorunsuz bir şekilde kullanabilecek.

VATANDAŞLAR KOCAELİ’NİN PLAJLARINI SEVİYOR
Deniz sezonunun gelmesi ile Kocaeli’deki plajların temiz ve düzenli olması şehir içi kadar İstanbul, Sakarya ve diğer çevre illerden gelen vatandaşları da cezbediyor. Vatandaşlar denize girerek stres atarken Büyükşehir Belediyesi vatandaşların güvenliği ve rahatı için birçok hizmeti aksatmadan sürdürüyor.