Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu şekilleniyor

Tarih: 16 Kasım, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe’de Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşa ediyor. Kent genelinde devam eden yüzme havuzları tamamlandıklarında çocukların ve gençlerin yeni spor mekânları olacak. Yüzme sporunda kabiliyetli olan yeni yüzücüler bu mekânlarda keşfedilerek geleceğin sporcuları arasında yerlerini alacaklar. Kartepe ilçesi Köseköy Mahallesi’nde yapımı süren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu da toplam 3 bin 370 metrekare alanda inşa ediliyor.

İMALATLAR SÜRÜYOR
İnşa çalışmaları süren tesisin birinci kat duvar imalatı tamamlanıyor. Bodrum katta seramik imalatlarına devam ederken, çelik çatının imalatı atölyede yapılıyor. Tesiste mekanik tesisat ve altyapı çalışmaları devam ediyor. Çelik malzemelerin atölyede imalatlarına devam edilecek. İkinci katta duvar imalatlarına işleri gerçekleştiriliyor.

İKİ KAT
Yapı bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor. Zemin katta giriş fuayesi, 12,50 çarpı 25 metre ebadında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 çarpı 10 metre çocuk havuzu yer alıyor. Bu katta ayrıca kafeterya, idari birimler, 2 adet antrenör odası, 2 adet soyunma odası ve wc’ler bulunacak.

94 KİŞİLİK TRÜBÜN
Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler, büfe ile 94 kişilik seyirci tribünü yer alıyor. Bodrum katta da su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası, klima santrali gibi bölümler oluşuyor.

YENİ HAVUZLAR YAPILIYOR
Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandığında kentteki diğer havuzlar arasındaki yerini alacak. Karamürsel Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İnşası devam ediyor. Dilovası Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Kandıra Yarı Olimpik Yüzme Havuzlarının inşa çalışmaları da hızla sürüyor.