Dilovası Eynerce Kavşağı yeşillendiriliyor

Tarih: 20 Haziran, 2020
a a a

Kentteki ana arterleri akıcı hale getiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ayrıca şehirdeki ana yol ve caddeleri yeşillendirerek modern bir görünüme kavuşturuyor. Bu kapsamda Dilovası Eynerce Kavşağı ile Yavuz Sultan Selim Caddesi arası bağlantı yolu çalışması sonrası ortaya çıkan 15 bin metrekarelik yeşil alanda Park Bahçeler Daire Başkanlığınca tüm alana bitkisel toprak serildi ve otomatik sulama sistemi imalatına başlandı.

GÜRÜLTÜ VE TOZ PERDESİ GÖREVİ GÖRECEK
Peyzaj çalışmaları başlanan 15 bin metrekare alana bitkisel toprak serildi. Yapılan çalışmalar kapsamında Dilovası Eynerce Kavşağı ile Yavuz Sultan Selim Caddesi arası bağlantı yolu çalışması sonrası ortaya çıkan boş alanlara tozu ve gürültüyü engellemek amacıyla 650 adet Cupressocyparis Goldrider ağacı dikimine başlandı.

BOŞ ALANLAR YEŞİLLENDİRİLİYOR
Doğaya ve yeşile büyük önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin boş alanlarını da yeşillendiriyor. Şehir içerisindeki ana yol ve caddelerin yan kısımlarındaki boş alanlar yeşillendirilerek modern görünüme kavuşturuluyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla vatandaşların memnuniyeti kazanılıyor.