Dilipak: “Anadolu altın rezervleri ile dolu”

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde dördüncü akşam da geride kaldı. Doğu Kışla`da kurulan dev çadırda iftar programının ardından Çocuk Tiyatrosu sahne alırken, İzmit Halk Eğitim Merkezi Salonu`nda ise gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak bir konferans verdi.

ENGİN NOYAN İLERİ BİR TARİHTE
Ramazan Çadırı`nda lunaparkın da kurulması ve Minnoş Abla Çocuk Tiyatrosu`nun her akşam farklı oyunlar sergilemesi, çocuklu ailelerin Ramazan çadırına olan ilgiyi gün geçtikte artırıyor. Önceki akşam Çocuk Tiyatrosu başlığı altında gerçekleştirilen Hacivat-Karagöz ve Meddah yine büyük ilgi gördü. Ünlü yazar ve sanatçı Engin Noyan`ın “Kur`an`la Yaşamak, Kur`an`ı Yaşamak” konulu sohbeti ise yazarın İstanbul trafiğine takılması nedeniyle ileriki bir tarihe ertelendi.

“AMERİKA`NIN YANINDA OLMAZSAK...”
İlim Yayma Cemiyeti`nin organizasyonuyla İzmit Halk Eğitim Merkezi Salonu`ndaki yerini alan gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ise “Türkiye`nin Dünya Konjonktüründeki Yeri” konulu bir konferans verdi. Konuşmasına İslam coğrafyasının işgal altında oluğunu ifade ederek başlayan Dilipak, Ortadoğu`daki son gelişmeleri değerlendirdi: “Yakın zamanda Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa yıkılabilir. Yakın gelecekte Amerika, Suriye`yi de işgal edecek. Türkiye, Amerika`nın bu işgal hareketinde yanında olursa Anadolu`da yerleşip bizim bölgenin denetimini yapacak. Eğer yanında olmazsak Türkiye`yi bölmek için uğraşacak.”

“GÜMÜŞHANE`DEN ANTALYA`YA”
Dilipak, dünya nüfusunun 5 milyar olduğunu, bu nüfusun gelirinin yarısının Amerika`daki 300 aileye ait olduğunu söyleyerek gelir dağılımındaki dengesizliğe dikkat çekti. Türkiye`nin zengin kaynaklara sahip olduğunu da dile getiren Dilipak, “Türkiye, Gümüşhane`den Antalya`ya kadar altın rezervleri ile dolu. Allah böyle bir coğrafyada yaşamayı bize nasip etmiş. Anadolu peygamberlerin yaşadığı kutsal bir coğrafya. Bu coğrafyanın kıymetini çok iyi bilelim” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım