Patencilerimiz Federasyon Kupası´na hazır

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Federasyon Kupası mücadelesi 26-27 Mayıs tarihlerinde Ankara´da yapılacak. Şampiyonaya katılacak olan Büyükşehir Kağıtsporlu patenciler hazırlıklarını tamamladı.

TUĞBA İLE ÇALIŞMAKTAN KEYİF ALDILAR
Büyükşehir Kağıtspor Buz Pateni takımı, hafta sonu Ankara Belpa Buz Sporları Salonu´nda yapılacak olan Federasyon Kupası için hazırlıklarını tamamladı. Son antrenmanlarını ilimizde bulunan milli patencimiz Tuğba Karademir ile yapan Büyükşehirli sporcular, oldukça keyifli ve faydalı çalışmalar gerçekleştirdi. Sporcularının Tuğba ile antrenman yapmalarının kendilerini olumlu yönde etkilediğine dikkat çeken Büyükşehir Kağıtspor Antrenörü Rana Belkıs Göçmen, “Sporcularım, Avrupa´da önemli başarılara imza atan Tuğba Karademir ile antrenman yapmaktan büyük keyif aldı. Onun söylediklerini büyük bir dikkatle dinlediler ve yapmaya çalıştılar. Ankara´daki müsabakalara bunun en iyi şekilde yansıyacağını düşünüyorum. Her kategoride mücadele eden sporcularımdan çok sayıda madalya bekliyorum. Ayrıca bu müsabakalarda sporcumuz Birce Atabey, koreografisinde ilk kez üçlü toeloot deneyecek. Belki bunun için erken ama bu riske girmemiz gerekiyor. Çünkü Birce ileride ülkemizi Avrupa´da temsil etmeye aday bir sporcumuz ” şeklinde görüş belirti.

BU YIL 7 SPORCU FAZLA
Federasyon Kupası müsabakalarına geçen yıl 17 sporcu ile katılan Büyükşehir Kağıtspor, bu yıl 24 sporcu ile mücadele edecek. 1990 ile 2000 doğumlu sporcuların mücadelesine sahne olacak olan Federasyon Kupası müsabakaları sırasında, Büyükşehir Kağıtspor´un milli patencisi Tuğba Karademir´de gösteri yapacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım