Bilek güreşçilerimiz İsveç yolcusu

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

İngiltere´de yapılan Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil eden Büyükşehir Kağıtsporlu Engin Terzi ve Nurcihan Gönül, aynı başarılarını 17-24 Haziran tarihlerinde İsveç´te düzenlenecek olan Avrupa Bilek Güreşi şampiyonasında tekrarlamak istiyor.

SIRADA AVRUPA VAR
Büyükşehir Kağıtspor´un başarılı bilek güreşçilerinden Engin Terzi ve Nurcihan Gönül, geçtiğimiz yılın sonlarında İngiltere´nin Manchester kentinde yapılan Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil etmişti. Engin Terzi 75 kiloda dünya şampiyonu olurken, Nurcihan Gönül ise, artı 80 kiloda dünya üçüncüsü olmayı başarmıştı. Aynı sporcular bu kez de İsveç´in Lycksele kentinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonası´nda ülkemizi ve Büyükşehir Kağıtspor´u temsil edecek.

TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR
Çorum´daki Geçtiğimiz günlerde Çorum´da yapılan Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Türkiye Şampiyonu olan Engin Terzi ve Nurcihan Gönül, İsveç´teki şampiyonaya oldukça iddalı gitti. Bu şampiyonadan da madalyalarla dönmeyi hedeflediklerini belirten Terzi ve Gönül, “Dünya şampiyonasındaki başarılarımızı Avrupa şampiyonasında da tekrarlamak arzusundayız” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım