‘’Birçok yeni büyükşehire örnek gösterildik’’

Tarih: 20 Şubat, 2019
a a a

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar, Alperen Ocakları Başkanı Baran Aslan ve Dizaynel Endüstriyel Elektrik Makine sahibi Cüneyt Güngör’ün iş yerlerini ziyaret etti. Kocaeli’ndeki iş hayatının gelişmesi için 15 yıldır çalıştıklarını ziyaret sonrası yaptığı açıklamada dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli bir dönüşümün Türkiye’de sembolleşmiş kentidir. Bunu başarırken kentin tüm kesimlerinin fikrini ve önerilerini dikkate alarak gerçekleştirdik. İl sınırında Büyükşehir Modeli’ne geçtikten sonra nasıl büyüdük nasıl geliştik. Birçok yeni Büyükşehir’e örnek gösterildik” dedi.

“HİZMETLERİMİZE BAKMALARINI İSTİYORUM”
Kocaeli’nde her zaman sorumluluğumuzun bilincinde hareket ettik vurgusunu da yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli, altyapıdan üstyapıya tümüyle bir değişim geçirdi. Önce altyapı ile başladık. Yerin altına adeta bir şehir kurduk. İzmit Körfezi’ni ablukaya aldık. Kirletenlere göz açtırmadık. Deniz uçağıyla yaptığımız denetimler ve temizleme çalışmaları neticesinde İzmit Körfezi’ne tarihinde ilk kez mavi bayrak aldık. Kocaeli’ndeki dönüşümü görmek isteyenlere diyoruz ki; Türkiye’nin ilk endüstriyel dönüşüm parkı olan Sekapark’a, Gazanfer Bilge Bulvarı’na, Umuttepe Yolu’na, Kent merkezinin yeni silueti olan ulaşımda büyük rahatlık sağlayan tramvaya bakmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZİ İYİ YETİŞTİRECEĞİZ, GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ”
Kocaeli Bilim Merkezi, Kâğıt Müzesi, Kültür evleri gibi birçok yatırımı kent genelinde gerçekleştirdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “2023 hedeflerimize inşallah ulaşacağız. Bunun için çok çalışmak zorundayız. Biliyoruz ki Türkiye güçlü olmak zorundayız. Dünyada yaşanan gelişmeler bu gerçeği her gün bize göstermektedir. Sorumluluklarımız büyük. Gençlerimizi iyi yetiştireceğiz, geleceğe hazırlayacağız” diyerek açıklamalarını tamamladı. Ziyaretler yapılan fikir alışverişinin ardından sona erdi.