Başkan Büyükakın: Karamürsel’e cennet gibi bir alan kazandırdık

Tarih: 7 Temmuz, 2023
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, millet bahçeleri ile kentin dört bir yanında yeşil koridor oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçen projelerden biri olan Karamürsel Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı. Doğaya ve çevreye olan duyarlılığıyla tanınan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın hızla yapımına devam edilen Karamürsel Millet Bahçesi’ni yerinde inceledi. Vatandaşların nefes almasına imkan sunacak Karamürsel Millet Bahçesi ile ilgili teknik personelden bilgi alan Başkan Büyükakın’a incelemeler sırasında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Sait Mete de eşlik etti. Başkan Büyükakın, “Bu güzel projemizle Karamürsel’e cennet gibi bir alan daha kazandırdık” dedi.

‘’KARAMÜRSELLİLERİN İLK ADRESİ OLACAK’’

Karamürsel Millet Bahçesi’ni yerinde inceleyerek firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Büyükakın, ekiplerin yoğun çalışması sonucu Millet Bahçesi’nin %90’ının tamamlandığını söyledi. Millet bahçesinin doğayla iç içe, keyifli ve dinlendirici bir mekan olarak tasarladığını dile getiren Başkan Büyükakın, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hayata ve insana dokunan özel proje ve sosyal destek programlarıyla farklı alanlarda ihtiyaç duyulan her türlü hizmeti veriyor. Karamürsel Millet Bahçesi, 7’den 70’e herkesin faydalanabileceği şekilde projelendirildi. Restoran binası, otopark, seyir terasları, yürüyüş yolları, çocuk oyun grubu ve fitness alanlarıyla sosyal yaşam alanı oldu. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz millet bahçesi Karamürsellilerin ilk adresi olacak” dedi.

İŞİN İLERLEME ORANI %90

11 bin 500 metrekarelik proje kapsamında 400 metrekarelik kapalı restoran alanında kaba inşaat tamamlandı. Arazide yapılması planlanan taş duvar imalatı ve yürüyüş yolları yapımı biterken, taş duvar üzeri dekoratif ferforje korkulukların montajı devam ediyor. Çocuk oyun grubu ve fitness alanlarının zemin betonlarının atıldığı projede, bordür imalatı da yapıldı. Enerji ve otomatik sulama sistemi hatlarının hazır hale geldiği millet bahçesinde yeşil alanlarda bitkisel toprak serimi, ağaçlandırma ve rulo çim serimi bitti. Ayrıca 2’si engelli araç otoparkı olmak üzere 28 araçlık otopark alanı da tamamlandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım