Başkan Büyükakın: Çayırova’ya yeni yaşam alanı kazandırıyoruz

Tarih: 18 Ağustos, 2023
a a a

Şehirde yaşayan insanları her geçen gün daha fazla yeşil alanla buluşturmak üzere çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çayırova Akse Mahallesinde 70 bin metrekare alan üzerine yapılan Çayırova Millet Bahçesi için yoğun bir mesai harcıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yapımı tüm hızıyla devam eden Çayırova Millet Bahçesi projesini yerinde inceleyerek, projeyle ilgili bilgi aldı. Başkan Büyükakın’a Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay da eşlik etti.

BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın gözetiminde devam eden Çayırova Millet Bahçesi projesi tamamlandığında Çayırova sakinlerinin buluşma noktası olacak. Millet Bahçesi’nin içerisinde bin 140 metrekare millet kıraathanesi, 410 metrekare kafeterya, 182 metrekare mescit, 120 metrekare spor tesisi, 54 metrekare tuvalet ve 10 metrekare büfe gibi yapılar yer alıyor. Projede ayrıca 125 metrekare giriş meydanı, 2 bin metre yürüyüş yolu, 700 metre bisiklet yolu, bin 740 metrekare çocuk oyun alanları, bin 200 metrekare kaykay pisti, 250 metrekare gül bahçesi, 15 bin metrekare meyve bahçesi, 2 bin metrekare piknik alanı, 45 bin metrekare yeşil alan, fitness alanı, futbol ve basketbol sahaları inşa ediliyor.

ÇALIŞMALAR TAM GAZ İLERLİYOR

Çayırova’nın çehresini değiştirecek Millet Bahçesi’nde yapılan çalışmalar kapsamında Millet Kıraathanesi binasının kaba inşaat ve gaz beton işleri ile mescid, büfe, kafeterya, spor tesisi ve tuvalet binalarının kaba imalatları tamamlandı. Öte yandan 4 oyun alanın betonları atılırken, skatepark pistinin montajları da tamamlandı.

7’DEN 70’E HERKES KEYİFLE VAKİT GEÇİRECEK

Projenin son durumu ile ilgili bilgi alan Başkan Büyükakın, “Şehrimizi daha yeşil yapma hedefimiz için arkadaşlarımızla çaba sarf ediyoruz. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da yukarıya çekmek için çalışıyoruz. Şehrimize ve bölgemize çok yakışacak Çayırova Millet Bahçesi projesini yakından inceledik. Projemizin yapımını tamamladığımız da ilçemize yeni bir yeşil alan kazandırmış olacağız. Burada özellikle gençlerimiz ve çocuklarımızın keyifle vakit geçirebileceği alanlar inşa ediyoruz. Vatandaşlarımızın buluşma noktası olacak projemizi inşallah en kısa sürede tamamlayarak, hizmete sunacağız” dedi.

AKTİF YAŞAM VE DAHA FAZLA SOSYALLEŞME

Yenilikçi çözümler, akıllı kent uygulamaları, sürdürülebilir hizmetler gibi, çevre dostu proje ve çalışmalar ile daha yaşanabilir bir Kocaeli için çalışan Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Geleceğe daha temiz ve nefes alan bir Kocaeli bırakmak için tüm imkânlarıyla çalışan Büyükşehir Belediyesi, sanayinin başkenti olarak bilinen şehrin artık çevre bilincinin en üst derecede yaşandığı bir şehir olması için gayret gösteriyor. İnsanların yeşil ile mavinin en güzel tonlarında nefes aldığı bir Kocaeli’nin korunması ve bu alanda gelişme kaydetmesinin çok önemli olduğunun da altını çizen Başkan Büyükakın, “Kocaeli’ni daha yeşil bir hale getirmek için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Diktiğimiz fidanlarla da geleceğe nefes oluyoruz. Hayata geçirdiğimiz millet bahçeleri ile birlikte aktif yaşama ve daha fazla sosyalleşmeye imkan sağlıyoruz. Zengin alanlar oluşturarak tüm Çayırova’mızın ve bölgemizin değerine değer katıyoruz” ifadelerini sarf etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım