Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü

0262 321 56 35

mustafacevher@kocaeli.bel.tr

‘Deprem’ konulu oyun yazma yarışması sonuçlandı

Tarih: 16 Ağustos, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Deprem’ konulu oyun yazma yarışması sonuçlandı.

RASAT ZAMANI’NA 15 BİN TL

Deprem bilincini genç nesillere aktarılması ve Türk Tiyatrosuna yeni eserlerin kazandırılması amacı ile düzenlenen yarışma sonucu 15 bin TL’lik birincilik ödülünü Rasat Zamanı adlı eseriyle Ali Ömür Ulusoy kazandı. 10 bin TL’lik ikincilik ödülünü Kurtarıcılar adlı eseriyle Naci Taner Büyükarman’ın kazandığı yarışmada 5 bin TL’lik üçüncülük ödülünü Belki Bir Gün adlı eseriyle Türel Ezici elde etti.

MANSİYONA 3 BİN TL

3 bin TL’lik mansiyon ödüllerini ise Can Kırıkları adlı eseriyle Anıl Armutçu, Fay Üstünde Yaşamak adlı eseriyle Hasan Öztürk ve Dünyanın En Kıymetli Şeyi adlı eseriyle Selin Arapkirli kazandı. Birincilik ödülüne layık görülen Rasat Zamanı adlı oyun, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından repertuara alınarak sahnelenecek.

ALANINDA UZMAN İSİMLERDEN OLUŞAN JÜRİ

Öte yandan çok özel olan yarışmanın jürisi de titizlikle seçildi. Alanında uzman ve akademisyen isimlerin yer aldığı jüri üyeleri arasında Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Nejat Birecik’in yanı sıra; Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevda Şener, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Ana Bilim Dalı Yazarlık Bölümü Başkanı Doç. Dr. Beliz Güçbilmez, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Nutku, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturgi Ana Bilim Dalı Dramatik Yazarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yavuz Pekman, Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Bölümü Başkanı Prof. Dr. Dr. Sema Göktaş ile İstanbul Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Dramaturgi Bölümü Öğretim Üyesi ve Devlet Tiyatroları Dramaturgu Dr. Selen Korad Birkiye yer aldı.

DERECEYE GİREN OYUNLAR

1. Rasat Zamanı - Ali Ömür Ulusoy

2. Kurtarıcılar - Naci Taner Büyükarman

3. Belki Bir Gün - Türel Ezici

MANSİYON

Can Kırıkları - Anıl Armutçu

Fay Üstünde Yaşamak - Hasan Öztürk

Dünyanın En Kıymetli Şeyi - Selin Arapkirli