Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü

0262 321 56 35

mustafacevher@kocaeli.bel.tr

Deprem şehitleri unutulmayacak

Tarih: 16 Ağustos, 2011
a a a

17 Ağustos 1999 yılında gerçekleşen ve büyük acılara sebep olan Marmara Depremi bir kez daha hatırlanacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bugün (16 Ağustos Salı) düzenleyeceği programla 12. yılında Marmara Depremi’ne dikkat çekecek.

UYUMADAN, UNUTMADAN

Fuar Alanı’ndaki Güneş Sahnesi’nde saat 21.30’da başlayacak olan program 17 Ağustos Depremi’nin başladığı 03.02’ye kadar sürecek. Deprem Şehitleri için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayacak olan program protokol konuşmalarıyla sürecek. Dünya Güzel Kuran Okuma Birincisi Remzi Er’in Kuran tilavetinin ardından ünlü sunucu ve programcı Sırrı Er okunan Kuran’ın mealini okuyacak.

KURAN ZİYAFETİ VE SEMA GÖSTERİSİ

Şiir dinletisiyle devam edecek olan program ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu’nun sohbetiyle sürecek. Saat 24.00’da Galata Mevlevi Topluluğu’nun sema gösterisi ve ardından da Tasavvuf Müziği Konseri yer alacak. Sonrasında ise Bünyamin Topçuoğlu, Hikmet Akça ve Adem Akbaş Kuran-ı kerim tilavetiyle gönüllere hitap edecekler. Program 03.02’de okunacak olan duanın ardından son bulacak.

DEPREM BİLGİLENDİRME STANTLARI KURULDU

Öte yandan 15-17 Ağustos günleri ise Yürüyüş Yolu’nda kurulan deprem bilgilendirme stantları Kocaelilileri bilgilendirecek.