Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Bayram öncesi şeker denetimleri yapıldı

Tarih: 27 Temmuz, 2014
a a a
Bayram öncesi şeker denetimleri yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda vatandaşların evlerine giren tatlı ve şekerleri satan işyerlerini sıkı denetime tabi tutuyor.Yapılan denetimlerde ürünlerin son kullanım tarihi, muhafaza şekilleri ve sunum şekilleri kontrol ediliyor.

ŞEKER VE TATLILAR

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı içinde sürdürdüğü denetimlerine Ramazan Bayramı öncesinde de devam ediyor. Ramazan Bayramı’nda geleneksel olarak vatandaşların evlerini süsleyen ve hediye götürülen şeker ve tatlıların satışının yapıldığı işyerlerine titiz denetimler uygulanıyor. Denetimlerde vatandaşların Ramazan Bayramı’nda sağlıklı ürünlere ulaşması sağlanıyor.

MUHAFAZA VE HİJYEN ÖNEMLİ

Denetimler Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü ekipleri ve ilgili belediyenin zabıta personeliyle ortaklaşa yürütülüyor. Yapılan denetimlerde işyeri, personel ve alet ekipmanda genel temizlik ve hijyen, zararlı mücadelesi ile işyerlerinde kullanılan ya da satışa sunulan gıda maddelerinin gıda güvenliği, bakanlık izinleri gibi konularda titiz incelemeler yapılıyor.

TÜKETİCİYE DE GÖREV DÜŞÜYOR

Uzman denetim ekipleri eşliğinde yapılan denetimlerde işyeri sahiplerine bilgilendirmelerde bulunuluyor. Ekipler ayrıca bayram şekeri alırken etiketinin olmasına, etiketin üzerinde üretim yeri bulunmasına, etiket fiyatı ile kasa fiyatının farklı olmamasına ve son kullanma tarihlerinin bulunmasına dikkat etmeleri konusunda uyarıyor. Olumsuz durumlar ile karşılaşılması halinde vatandaşlarımız Büyükşehir Çağrı Merkezi 444 11 41 numaralı hattı ve ALO GIDA 174 ihbar ve şikayet hattını arayabilir.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım