Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Tatlı imalathanelerine sıkı denetim

Tarih: 7 Ağustos, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı’nda vatandaşların evlerine giren tatlı ve şekerler satan imalathane ve tatlı dükkânlarını denetliyor. Yapılan denetimler ile vatandaşların Ramazan Ayı’nda sağlıklı ürünlere ulaşması sağlanıyor.

DENETİMLER HIZLANDI

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı içinde sürdürdüğü denetimlerini sürdürüyor. Özellikle Ramazan Bayramı’nda geleneksel olarak vatandaşların evlerini süsleyen şeker ve tatlıların yapıldığı imalathanelerinin denetimine de büyük önem veriliyor. Büyükşehir, bu noktada tatlı imalathaneleri ve pastanelerin denetimlerini hızlandırdı.

ORTAKLAŞA YÜRÜTÜLÜYOR

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü Zabıta Dairesi Başkalığı İhtisas Şube Müdürlüğü ekipleri, ilgili belediyenin zabıta personeli ve Tarım İl Müdürlüğü ile yapılan denetimler titizlikle sürdürülüyor. İnsan sağlığı için yapılan denetimler kentin tüm noktalarında gerçekleştiriliyor.

ŞİKÂYET HATLARI

Yapılan denetimlerde işyeri, personel ve alet ekipmanda genel temizlik ve hijyen, zararlı mücadelesi ile işyerlerinde kullanılan ya da satışa sunulan gıda maddelerinin gıda güvenliği, son tüketim tarihleri, bakanlık izinleri gibi konularda titiz incelemeler yapılıyor. Tüketicinin duyarlı davranarak işyerlerinde gördüğü gıda ve hijyenle ilgili her türlü olumsuzlukların ALO GIDA 174 ihbar ve şikâyet hattına bildirilmesi istendi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım