Zabıta Dairesi Başkanlığı

0262 325 86 25

0262 325 86 25

arifusta@kocaeli.bel.tr

Balık halleri de denetlendi

Tarih: 7 Mart, 2011
a a a
Balık halleri de denetlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği gıda denetimleri çerçevesinde Ereğli ve Karşıyaka Balık Halleri’nde denetim yaptı. Denetim, Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

BALIK BOYLARI KONTROL EDİLDİ

Günün erken saatlerinde başlayan denetimlerde balık boyları, tahta kasa veya doğrudan ürünlerle temas eden yerlerde, alet ve ekipmanlarda tahtadan üretilmiş malzemeler kullanılıp kullanılmadığı incelendi. Kullanılan tüm alet ve ekipmanların sağlığa uygun, kolay temizlenebilir ve dezenfekte edilebilirliği kontrol edilen denetimde ayrıca malzemelerin pürüzsüz, paslanmayan malzemeden yapılmış olup olmadığı, çalışanların portör muayeneleri, buz üretim yerleri, genel temizlikleri, soğuk hava depolarının sıcaklıkları ve işyeri ruhsatları kontrol edildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım