UKOME Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

0262 322 15 15

suleyman.sarac@kocaeli.bel.tr

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mavi ile farkındalık oluşturuyor

Tarih: 3 Nisan, 2015
a a a
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mavi ile farkındalık oluşturuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında çalışmalar gerçekleştiriyor. Proje kapsamında 2010 yılında ABD’de Autism Speaks tarafından başlatılan ve geçen sene 6 kıta,136 ülke ve yaklaşık 10 bin binada dünya çapında uygulanan ‘’Mavi Işık Yak‘’ kampanyasına Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi, mavi ile farkındalık oluşturmak için destek veriyor.

KAMPANYAYA TAM DESTEK

2 Nisan Dünya Otizm Günü kapsamında tüm dünyada gerçekleştirilen farkındalık oluşturma projesine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyeleri tam destek veriyor. TEMA kapsamında Kocaeli’de yer alan tüm sahiller, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, Sekapark alanı, D-100 Karayolu üzerinde yer alan Mimar Sinan, Adnan Menderes ve Turgut Özal Köprüleri bir gün boyunca mavi ışık ile aydınlatıldı. Ayrıca tüm ulaşım araçları günün anlam ve önemine dikkat çekmek için ilk seferlerinden son seferlerine kadar mavi flama taktı ve farkındalık oluşturulacak görseller astı.

OTİZM NEDİR?

Otizm, yaşamın ilk yıllarında başlayan ve yaşam boyu süren, insani ilişkilerde, konuşma da yetersizliğe ve ilgi alanları seçmede karmaşaya sebep olan, yaygın gelişimsel bozukluktur. Otizm gittikçe artan ve her bireyi farklı şekilde etkileyen bir durumdur. Otizm eksiklik değil bir farklılıktır! Farklılıkları birlikte fark edelim.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım