Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

0262 321 68 09

muratsandalci@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Trafik Yönetimi Şube Müdürlüğü

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli, bizim sevdamızdır’’

Tarih: 11 Haziran, 2018
a a a
Başkan Karaosmanoğlu, ‘'Kocaeli, bizim sevdamızdır''

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle ve beğenisiyle kullandığı Akçaray ile yolculuk etti. İzmit Otogar esnafıyla da bir araya gelen ve bereketli işler dileyen Karaosmanoğlu, tramvay yolculuğu boyunca yolcularla sohbet ederek hizmetleri nasıl bulduklarını sordu. Hizmetler için teşekkür eden vatandaşlara daha güzelini yapmak için daha çok çalışacaklarını da söyleyen Karaosmanoğlu, “Kocaeli, bizim ortak hayat alanımız, sevdamız, geçmişimiz ve geleceğimizdir. İşte bunun için kentimize her anlamda hizmet ediyoruz. İrade, erdem ve cesaretle halkımızla istiklale ve istikbale yürüyoruz” dedi.

“PROJELERİMİZLE ÜLKEMİZE VE ŞEHRİMİZE DEĞER KATIYORUZ”
Ulaşımpark Genel Müdürü Yasin Özlü’nün de Başkan Karaosmanoğlu’na eşlik ettiği tramvay aracındaki seyahatte, her yaştan vatandaşlarla yakından ilgilenen Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin ve Akçaray’ın verdiği hizmetler için teşekkürlerini sunan Kocaelilere “Bu hizmetler sizin eserinizdir “diyerek, “Tarih önünde ecdadımızın huzurunda Allah’a and olsun ki davamızı 2023’e, 2053’e, 2071’e taşımak için halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. İşte bunu da hizmetlerimizle ve bizlere her daim destek veren milletimizle birlikte başaracağız. Ülkemiz terörle mücadelesini ülke sınırları dışında verirken bizler de kentimizin gelişim sürecine büyük katkı sunmak için siyasi kadrolarımız başta olmak üzere Büyükşehir Belediyemizin ekipleriyle yoğun biçimde çalışıyoruz. Neredeyse her gün attığımız ve tanıtımını gerçekleştirdiğimiz projelerimizle ülkemize ve şehrimize değer katıyoruz” dedi.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”
Otogar esnafının ziyareti sonrası da bir açıklama yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ülkemizin ve halkımızın ileriye gitmesi biz eser üretiyoruz vurgusu yaparak, “Siyasetimiz ve bu erdemli yürüyüşümüz her daim milletimizden yana olmuştur. Eserlerimiz kardeşliğimize, dayanışmamıza ve paylaşmamıza katkı sunmaktadır. Halkımızın kaliteli yaşam sürebilmesi için tramvay, metro, yollar, köprüler, parklar ve sayısız hizmeti ortaya koyuyoruz. Sosyal devlet ve sosyal belediye olarak da kimsesizlerin kimsesi olmak için de çalışıyoruz. Mazlumların yanında olmayan dünya düzenin karşısında duruyor, zalimlere karşı dik bir duruş sergiliyoruz. Türkiye’nin ve Kocaeli’nin şahlanması ve yeniden yükselişi için el birliğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gece gündüz demeden çalışıyoruz” ifadelerini sarf etti.

“HER KÖŞESİNE RAYLI SİSTEMİ GÖTÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ”
Türkiye için hain planları olan halkımızın mutluluğuna ve huzuruna kast etmek için tüm planlarının boşuna çıkartıldığını da söyleyen Karaosmanoğlu, “Başaramayacaklar, bizi hedeflerimizde vazgeçiremeyecekler. Türkiye ve Kocaeli, bizim ortak hayat alanımız, sevdamız, geçmişimiz ve geleceğimizdir. İşte bunun için kentimize her anlamda hizmet ediyoruz. Bakınız tramvayımız halkımızın büyük memnuniyetini kazandı. Çok güzel bir eser kazandırdık. Tabi şimdi bunu yaygınlaştıracağız. Akçaray tramvay hattına ilave olarak projelendirdiği Sekapark-Plajyolu hattı çalışmaları da hızla devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından sıkça kullanılan Akçaray, Sekapark-Plajyolu hattının ilk raylarını da döşemeye başladık. Akçaray tramvay hattını plaj yoluna kadar uzatacağız. Kocaeli’mizin her köşesine raylı sistemi götürmeyi de hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım