Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

0262 318 18 96

0262 318 18 95

volkansenel@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü

Tiyatro sahnesinden okul sıralarına

Tarih: 9 Kasım, 2010
a a a

Kocaeli de deprem bilincini aşılamak için 2 yıl üst üste “Kıpırdayan Dünya” adlı tiyatro oyununu sahneleyerek 10 binlerce öğrenciye ulaşan Büyükşehir Belediyesi bu yıl da okullarda eğitim seminerleri düzenliyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü ve Başiskele Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen programlar geçtiğimiz aydan bu yana aralıksız devam ediyor.

İKİ HAFTADA 8 OKUL

Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü yetkilileri iki hafta içinde Bahçecik İsmail Hakkı Tonguç İlköğretim Okulu, Bahçecik Damlar İlköğretim Okulu, Seymen 8. Boru ilköğretim Okulu, Yuvacık Levent Kırca-Oya Başar ilköğretim Okulu, Yeniköy Denizdibi ilköğretim Okulu, Yeniköy Hayat ilköğretim Okulu, Yuvacık Aydınkent ilköğretim Okulu ve Yuvacık Serdar ilköğretim Okul’unda eğitim seminerleri gerçekleştirdi..

DEPREM KİTAPÇIKLARI VERİLİYOR

Seminerde öğrencilere deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı. Eğitim sonunda Jeofizik Mühendisi Saliha Aydın ve Jeoloji Mühendisi Musa Zengince öğrencilerin sorularını yanıtladı. Ayrıca öğrencilere Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlamış olduğu “Deprem Tedbirleri ve Teknik Bilgiler Kitapçığı” ücretsiz olarak armağan edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi aynı amaçla iki yıl üst üste “Kıpırdayan Dünya” adlı tiyatro oyununu sahneye koymuştu. İyi bir deprem dersi veren oyunu Kocaeli Bölge Tiyatrosu oyuncuları sahnelemişti.