Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü

0262 318 27 00

0262 318 27 08

burakotyam@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü

Karatecilerde hedef şampiyonluk

Tarih: 25 Mayıs, 2010
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un Türkiye ve dünyada birçok başarılara imza atan karate takımı, Polonya’nın Wroclaw şehrinde gerçekleşecek Avrupa Bölgeler Şampiyonası’na katılacak. Kağıtsporlu karateciler 29-30 Mayıs tarihlerinde yapılacak ve son iki senede ikincilikle yetindikleri şampiyonadan bu kez şampiyon olarak dönmek istiyor.

BASIN TOPLANTISI

Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Karate Takımı’nın 29-30 Mayıs tarihlerinde Polonya’nın Wroclaw kentinde mücadele edeceği Avrupa Bölgeler Şampiyonası öncesi Seka Park Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Şampiyonaya katılacak sporcuların ve antrenörlerin duyurulduğu toplantıda Polonya’daki şampiyonadan en iyi derece ile Türkiye’ye dönmek için mücadele edileceği mesajı verildi.

ZİRVEDEN İNMEYECEĞİZ

Toplantıda konuşan Büyükşehir Kağıtspor’un Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcusu Haldun Alagaş kulüp olarak 3 senedir kürsüden inmediklerini belirterek Wroclaw kentinde yapılacak Avrupa Bölgeler Şampiyonası’nda da başarı ile dönmek istediklerini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği destek ile Karate sporunda önemli başarılara imza attıklarını vurgulayan Alagaş, gerek büyüklerde gerekse alt yapıdan yetişen sporcularla Karate’nin zirvesinde olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

14 SPORCU BULUNUYOR

Büyükşehir Kağıtspor Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Durak, Polonya’daki Avrupa Şampiyonası’nda 14 sporcu ile madalya şansı arayacaklarını açıkladı. Durak, Büyük Erkeklerde Haldun Alagaş, Okay Arpa, Yavuz Karamollaoğlu, İsmail Hakkı Şen, Murat Kul ve Yunus Erşeker ile Ümit Gençlerde Erman Eltimur, Alperen Doğan, Toygun Akyıldız, Şenol Ramazan Korkmaz, Yusuf Altan Şahin, Burhan Gökmen ve Yusuf Çetin’den oluşan kadro ile mücadele edeceklerini ifade etti. Süleyman Durak, takımda idareci olarak Kağıtspor Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Kocabıyık’ın antrenör olarak ise Bahattin Kandaz ve Timur Doğan’ın bulunacağını kaydetti.

ŞAMPİYONLUK İÇİN

Büyükşehir Kağıtspor’un başarılı karatecisi Okay Arpa, şampiyonadan bu kez altın madalya ile dönmek istediklerini dile getirerek, geçen sene 1 sayı ile kaybedilen şampiyonluğu bu sene Kocaeli’ne getirmek istediklerini açıkladı. Kağıtspor’un başarılı genç karatecileri Erman Eltimur ve Toygun Akyıldız ise ilk kez Avrupa Bölgeler Şampiyonası’nda mücadele edeceklerini belirterek Türkiye’ye ve Kocaeli’ye altın madalya ile dönmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.