Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir sokak hayvanlarını unutmuyor

Tarih: 12 Şubat, 2012
a a a
Büyükşehir sokak hayvanlarını unutmuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, son yılların en soğuk kışının yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının gıda ihtiyacını karşılamak için şehrin belli noktalarında besleme çalışmaları yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ile beraber gönüllü hayvan bakıcılığı kartına sahibi hayvan sever görevlisi Ziya Yiğitalp’ın da katıldığı çalışma ile sokak hayvanlarının ağır kış şartlarından etkilenmemesi sağlandı.

KURU MAMALAR VERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını yıl boyunca sürdürüyor. Kış aylarında sokak hayvanlarının yemek bulma sorununu 12 ilçeye yerleştirilen Yem Pati istasyonları ile giderilirken son 30 yılın en ağır kış mevsiminin yaşanması nedeni ile özel çalışmalar da yürütülüyor. Büyükşehir bu kapsamda Yem Pati istasyonlarının dışındaki noktalarda hayvanların kuru mamalarla beslenmelerini sağladı.

HAYVANSEVER GÖREVLİSİ İLE

Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı kuru mamalarla yapılan besleme çalışmaları Veteriner Şube Müdürlüğü ile beraber gönüllü hayvan bakıcılığı kartına sahibi hayvan sever görevlisi Ziya Yiğitalp ile gerçekleştirildi. Özellikle sokak hayvanlarının toplandığı Ketenciler Barajı, Umuttepe, Sanayi Bölgesi, Uzuntarla Kent Ormanı gibi noktalarda sokak hayvanlarına mama verildi. Kedi ve köpekler, verilen kuru mamalar ile olumsuz hava şartlarında aç kalmalarının önüne geçildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım