Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Engelliler gününde duygu dolu anlar

Tarih: 4 Aralık, 2011
a a a
Engelliler gününde duygu dolu anlar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile düzenlediği etkinlik birbirinden anlamlı ve renkli görüntülere sahne oldu. Özürlü çocukların yeteneklerini sergilediği organizasyonda duygulu dakikalar yaşandı. Özdilek AVM'de gerçekleşen etkinlikte özürlü çocukların sergilediği sema gösterisi büyük ilgi gördü.

GENİŞ KATILIM

Büyükşehir Belediyesi Dünya Özürlüler Günü'nü Özdilek AVM'de muhteşem bir organizasyonla kutladı. Törene Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık,Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mücahit Aslan, çok sayıda özürlü ve aileleri katıldı.

HİZMETLER SÜRECEK

Özürlülerin neleri başarabildiğini bir kez daha gösterildiği etkinlikte bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, özürlülerin sosyal hayata daha sık katılabilmeleri ve toplumla bütünleşmeleri için hizmetler yürüttüklerini ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu herkesin bir özürlü adayı olduğunu kaydederek" Özürlü çocuklarımızın, vatandaşlarımızın hayata tutunmaları, sokağa çıkarken rahatça dolaşabilmeleri ve işlerini halledebilmeleri için bir çok çalışma ve proje ürettik. Onların yaşam kalitesini artırmak bizim en önemli görevlerimizden biri" şeklinde konuştu.

GÖSTERİLER DUYGULANDIRDI

Birbirinden eğlenceli gösterilerin düzenlendiği etkinlikte özürlü çocuk ve yetişkinlerin yeteneklerini gösterdiği performanslar etkinliğe gelenlerden bol bol alkış aldı. İstiklal Marşını tamamını ezbere okuyan, türkü ve şarkılar söyleyen ve tiyatro gösterisi sergileyen özürlüler neleri başarabildiğini herkese göstermiş oldu. Gösterilerde özürlü ailelerinin sevinci ise görülmeye değerdi.

SEMA GÖSTERİSİ

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünün düzenlediği etkinlikte özürlü çocuklardan oluşan semazen grubunun sema gösterileri, etkinliğe gelen herkesi duygulandırdı. Müzik eşliğinde sema gösterisi düzenleyen grup herkesten bol bol alkış aldı. Öte yandan önceki gün düzenlenen Engelsiz Kulaçlar yarışmasında mücadele eden ve hepsinin birinci seçildiği müsabakaların ödül töreni de yapıldı. Engelsiz Kulaçlar madalyalarını Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun elinden aldı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım