Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mustafa.yesildal@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

41 kartlar ilçelerde de dağıtılacak

Tarih: 17 Eylül, 2011
a a a
41 kartlar ilçelerde de dağıtılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda yardımlarını marketlerden kart aracılığı ile almalarını sağlayacak 41 Kartlar İlçelerde dağıtılmaya 19 Eylül Pazartesi Günü Körfez Belediye Hizmet Binası ile başlayacak. İzmit merkezde bulunan Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Hizmet Binası’nda da devam eden dağıtımlar 23 Eylül’e kadar belirlenen ilçelerde devam edecek.

İLEÇELERDEN ALACAKLAR

Türkiye’de gıda yardımlarına farklı bir bakış açısı oluşturarak vatandaşlara önemli kolaylıklar sağlayan 41 Kart dağıtımlarına devam ediliyor. İzmit merkezde bulunan Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Hizmet Binası’nda devam eden dağıtımlar gelemeyecekler için kendi bulundukları ilçelerde de sürecek. Böylece vatandaşların 41 kartları alması daha da kolaylaşacak.

19 EYLÜL PAZARTESİ KÖRFEZ’DE

İlk olarak 19 Eylül Pazartesi Günü Körfez İlçesi’nde Yarımca Merkez Hizmet Binası’nda başlayacak dağıtımlar daha sonra 20 Eylül Salı günü Çayırova Belediyesi Hizmet Binası’nda sürecek. Ardından 22 Eylül Çarşamba Günü Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 22 Eylül Perşembe Darıca Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ve 23 Eylül Cuma Günü Dilovası Belediyesi Beyaz Masa’da dağıtımlar sürecek. Dağıtımlar her ilçede bir gün boyunca devam edecek.

MARKETLERİN BİR KISMI BELİRLENDİ

Öte yandan Vakıfbank’ın anlaşma sağladığı bazı marketlerde belirlendi. KİM, ADESE, Kozablar, Rimal, Çetinkaya, Peynirci Baba, Nespa ve Derya Süpermarket şu ana kadar anlaşılan marketler oldu. Önümüzdeki günlerde sayıları daha da artacak bu marketlerden vatandaşlar dilediğince temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Ayrıca önümüzdeki hafta günü gelen 41 kart sahiplerinin hesaplarına da paraları yatırılacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım