Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mehmetfatih.karabag@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Bayram Amca hayata yeni eviyle “merhaba” dedi

Tarih: 12 Eylül, 2011
a a a
Bayram Amca hayata yeni eviyle “merhaba” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yine bir hayatın yeniden yaşama tutunmasını sağladı. Derme çatma bir kulübede yıllardır yaşam mücadelesi veren 61 yaşında Bayram Ali Amca, Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan Prefabrik konut ile yeni bir eve kavuştu. Bayram Amca, hayata yeninde merhaba dediğini ifade ederek mutluluğunu gözler önüne serdi.

DERME ÇATMA KULÜBEDE

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından kentin tamamında kapı kapı yürütülen sosyal incelemeler ışığında içler acısı bir manzara ile karşılaşıldı. Çayırköy’deki incelemelerde derme çatma bir kulübede tek başına yaşama tutunmaya çalışan bir vatandaşın yaşadığı tespit edildi. Sosyal tespit uzmanları kısa zamanda mağdur vatandaşın evini ziyaret etti.

BÖCEKLER CİRİT ATIYORDU

Su ve elektriği olmayan ve içi böceklerden geçilmeyen kulübede kalan Bayram Ali Sezer’i ziyaret eden Büyükşehir uzmanları kendisinin ihtiyaçlarını tespit etti. Öncelikli olarak barınma sorununun halledilmesi için girişimler başlatıldı. Akciğer rahatsızlığı bulunan ve kısa süre önce ameliyat olan Bayram Amca’ya ayrıca belli periyotlarda giyim ve yiyecek ihtiyaçlarının sağlanması kararlaştırıldı.

PREFABRİK KONUT YOLA ÇIKTI

Geçtiğimiz günlerde ise yer sorununun halledilmesi ile kısa sürede Bayram Ali Amca’nın yaşadığı Çayırköy mevkisine doğru Prefabrik konut yola çıktı. Konutun getirilmesi esnasında oldukça heyecanlanan Bayram Amca’nın gözlerinde mutluluk hâkimdi. Sevincinden duygulanan Bayram Amca prefabrik konutun yerleştirilmesi esnasında işçilere yardım ederek bir an önce yeni evine girmek istedi. Derme çatma kulübenin karşısına yerleştirilen prefabrik konut yeni bir hayatın başladığının kanıtı gibiydi.

SEVİNCİNİ MAHCUBİYETİYLE GİZLEDİ

Oldukça mutlu olduğunu ifade eden 61 yaşındaki Bayram Ali Sezer mahcubiyeti ile gizlediği sevincini şu sözler ile aktardı: “Eşimi çok önceden kaybettim. 2 kızım bir oğlum var. Arada bir evlerine gidiyorum. Sağ olsunlar bir dediğimi iki etmiyorlar. Ama ben kimseyi rahatsız etmek istemiyorum. 10 senedir bu kulübede yaşıyorum. Büyükşehir Belediyesi görevlileri evime geldiler. Allah razı olsun onlardan. Bana sahip çıktılar. Prefabrik konutun verileceğini duyunca çok mutlu oldum. Moralim çok düzeldi. Yeni evimde çocuklarımla beraber yemek yemek, zaman geçirmek istiyorum. Bu benim tekrar hayata merhaba deyişim oldu”

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım