Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mustafa.yesildal@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’den sağlık desteği

Tarih: 28 Eylül, 2010
a a a
Büyükşehir'den sağlık desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, diyabet ve hipertansiyon ile ilgili bilgilendirici çalışmalar yapmak üzere ilimize gelen Novartis firmasına destek oldu. Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Parkı’nda hazırladıkları büyük çadırda üç boyutlu sinevizyon gösterimi ile vatandaşlar ve hekimlere bilgiler veren firmanın çalışmalarına lojistik destek vererek katkı sağladı.

DOĞU KIŞLA’DA ÖZEL ALAN

Büyükşehir Belediyesi’nin lojistik destek sağlayarak iki gün boyunca diyabet ve hipertansiyon ile bilgilendirici çalışmalar yürüten özel firma Doğu Kışla Parkı’ndaki özel olarak hazırlanan balon çadırda hizmet verdi. Vatandaşlar ile hekimler ve eczacılara konu hakkında bilgiler sunulan çalışmada ayrıca üç boyutlu sinevizyonda gösterim yapılıyor.

SAĞLIK İÇİN

Doğu Kışla’daki çalışmaları inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz yapılan uygulamanın önemine değindi. Dr. Poyraz Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığını koruyucu hizmetler yürütürken bu paralelde çalışmalar yapan firmalara da destek olmayı ihmal etmediklerini ifade etti.

PURE ÇALIŞMASI

Daire Başkanı Dr. Poyraz, Büyükşehir olarak toplumda şişmanlık, şeker ve kalp hastalıklarının nasıl ortaya çıktığını araştırmak için tasarlanan PURE (İleriye Dönük Kentsel ve Kırsal Epidemiyolojik Araştırma) çalışmasını kent genelinde yürüttüklerini ifade ederek vatandaşların sağlıklı beslenmeleri, yaşamaları ve bu hastalıkların toplumca öğrenilmesi sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım