Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Ağaçlar düzenli olarak sulanıyor

Tarih: 3 Ağustos, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin her köşesini yeşillendirip, ağaçlandırma çalışmalarını sürdürürken, yol kenarlarına dikilen binlerce ağacın sulama çalışmaları da devam ediyor. Kurak yaz aylarında ağaçların kurumaması için çaba sarf eden sulama ekipleri bir günde binlerce ağaç suluyor.

DÜZENLİ OLARAK SULANIYOR

Büyükşehir Belediyesi TEM Otoyolu’nun İstanbul ve Sakarya arasında kalan bölümü ağaçlandırmıştı. Yolun Kocaeli sınırlarında içinde kalan kısmına binlerce ağaç diken Büyükşehir Belediyesi, bu ağaçların kurumaması için düzenli olarak bakımını yapıyor. Kurak yaz aylarında ağaçların yeşil kalmasını sağlayan Büyükşehir ekipleri, Tem Otoyolunun yanı sıra E-5 ve ara bağlantı yolları üzerindeki ağaçları da suluyor.

TEM YEŞİLLE BÜRÜNÜYOR

Öte yandan çevre konusunda duyarlı çalışmalara imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, TEM Otoyolu kenarındaki ağaçlandırma projesini tamamladı. TEM Otoyolu’nun Sakarya ile İstanbul sınırları arasındaki bölgeye 20 binden fazla ağaç dikildi. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda TEM Otoyolu kenarına sedir, fıstık çamı, mavi servi, çınar, dişbudak, leylandi, erguvan, defne, akçaağaç, süs evi gibi çeşitli bitkiler dikerek, yolun çevresini yeşile büründürüyor.

SULAMA HATTI DÖŞENDİ

Ağaçların büyümesi ile birlikte TEM Otoyolu’nun Kocaeli geçişi çirkin görüntüden kurtulup, yeşil bir kuşağa dönüştü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi dikilen ağaçların yaz sezonunda kurumaması için sulama hattı döşemesi yapıldı. TEM Otoyolu kenarı 10 bin metrelik sulama hattı döşeyen Büyükşehir Belediyesi, çalışma ile örnek bir çalışmaya imza attı.